Featured Matches
Previous
Aston Villa
Newcastle United
11:45 AM GMT
Game Details
Chelsea
Leicester City
2:00 PM GMT
Game Details
Everton
Arsenal
4:30 PM GMT
Game Details
Sevilla FC
Valencia
7:00 PM GMT
Game Details
Borussia Dortmund
Bayer Leverkusen
4:30 PM GMT
Game Details
Guingamp
Marseille
3:00 PM GMT
Game Details
Ipswich Town
Norwich City
11:15 AM GMT
Game Details
Aston Villa
Newcastle United
11:45 AM GMT
Game Details
Chelsea
Leicester City
2:00 PM GMT
Game Details
Crystal Palace
West Ham United
2:00 PM GMT
Game Details
Southampton
West Bromwich Albion
2:00 PM GMT
Game Details
Swansea City
Burnley
2:00 PM GMT
Game Details
Everton
Arsenal
4:30 PM GMT
Game Details
Malaga
Athletic Bilbao
5:00 PM GMT
Game Details
Granada
Deportivo La Coruña
7:00 PM GMT
Game Details
Sevilla FC
Valencia
7:00 PM GMT
Game Details
Almeria
Espanyol
9:00 PM GMT
Game Details
Eintracht Frankfurt
SC Freiburg
1:30 PM GMT
Game Details
FC Cologne
Hamburg SV
1:30 PM GMT
Game Details
Hannover 96
Schalke 04
1:30 PM GMT
Game Details
Hertha Berlin
Werder Bremen
1:30 PM GMT
Game Details
TSG Hoffenheim
FC Augsburg
1:30 PM GMT
Game Details
Borussia Dortmund
Bayer Leverkusen
4:30 PM GMT
Game Details
Guingamp
Marseille
3:00 PM GMT
Game Details
Bastia
Toulouse
6:00 PM GMT
Game Details
Lille
Lorient
6:00 PM GMT
Game Details
Montpellier
Metz
6:00 PM GMT
Game Details
Nice
Bordeaux
6:00 PM GMT
Game Details
Stade de Reims
Caen
6:00 PM GMT
Game Details
Ipswich Town
Norwich City
11:15 AM GMT
Game Details
Blackburn Rovers
AFC Bournemouth
2:00 PM GMT
Game Details
Brentford
Birmingham City
2:00 PM GMT
Game Details
Brighton & Hove Albion
Bolton Wanderers
2:00 PM GMT
Game Details
Derby County
Fulham
2:00 PM GMT
Game Details
Huddersfield Town
Charlton Athletic
2:00 PM GMT
Game Details
Middlesbrough
Sheffield Wednesday
2:00 PM GMT
Game Details
Millwall
Rotherham United
2:00 PM GMT
Game Details
Nottingham Forest
Reading
2:00 PM GMT
Game Details
Watford
Leeds United
2:00 PM GMT
Game Details
Wigan Athletic
Blackpool
2:00 PM GMT
Game Details
Wolverhampton Wanderers
Cardiff City
2:00 PM GMT
Game Details
Barnsley
Gillingham
2:00 PM GMT
Game Details
Bradford City
Peterborough United
2:00 PM GMT
Game Details
Colchester United
Doncaster Rovers
2:00 PM GMT
Game Details
Fleetwood Town
Chesterfield
2:00 PM GMT
Game Details
Leyton Orient
Walsall
2:00 PM GMT
Game Details
Milton Keynes Dons
Coventry City
2:00 PM GMT
Game Details
Port Vale
Notts County
2:00 PM GMT
Game Details
Preston North End
Oldham Athletic
2:00 PM GMT
Game Details
Rochdale
Bristol City
2:00 PM GMT
Game Details
Sheffield United
Crawley Town
2:00 PM GMT
Game Details
Swindon Town
Crewe Alexandra
2:00 PM GMT
Game Details
Yeovil Town
Scunthorpe United
2:00 PM GMT
Game Details
Accrington Stanley
Luton Town
2:00 PM GMT
Game Details
AFC Wimbledon
Hartlepool United
2:00 PM GMT
Game Details
Bury
Plymouth Argyle
2:00 PM GMT
Game Details
Cambridge United
Morecambe
2:00 PM GMT
Game Details
Carlisle United
Southend United
2:00 PM GMT
Game Details
Dagenham & Redbridge
Mansfield Town
2:00 PM GMT
Game Details
Exeter City
York City
2:00 PM GMT
Game Details
Newport County
Burton Albion
2:00 PM GMT
Game Details
Northampton Town
Shrewsbury Town
2:00 PM GMT
Game Details
Oxford United
Portsmouth
2:00 PM GMT
Game Details
Stevenage
Wycombe Wanderers
2:00 PM GMT
Game Details
Tranmere Rovers
Cheltenham Town
2:00 PM GMT
Game Details
Alfreton Town
Wrexham
2:00 PM GMT
Game Details
Bristol Rovers
AFC Telford United
2:00 PM GMT
Game Details
Chester City
Halifax
2:00 PM GMT
Game Details
Dartford
Torquay United
2:00 PM GMT
Game Details
Dover
Eastleigh
2:00 PM GMT
Game Details
Gateshead
Grimsby Town
2:00 PM GMT
Game Details
Lincoln City
Braintree Town
2:00 PM GMT
Game Details
Macclesfield Town
Kidderminster Harriers
2:00 PM GMT
Game Details
Nuneaton Town
Barnet
2:00 PM GMT
Game Details
Southport
Altrincham
2:00 PM GMT
Game Details
Welling
Woking
2:00 PM GMT
Game Details
Inverness Caledonian Thistle
Celtic
11:30 AM GMT
Game Details
Dundee United
Ross County
2:00 PM GMT
Game Details
Kilmarnock
Motherwell
2:00 PM GMT
Game Details
Partick Thistle
Hamilton Academical
2:00 PM GMT
Game Details
St Johnstone
Aberdeen
2:00 PM GMT
Game Details
St Mirren
Dundee
2:00 PM GMT
Game Details
Edinburgh Univ
Hurlford Utd
2:00 PM GMT
Game Details
Hawick Royal Albert
Newton Stewart
2:00 PM GMT
Game Details
Cowdenbeath
Alloa Athletic
2:00 PM GMT
Game Details
Hibernian
Falkirk
2:00 PM GMT
Game Details
Queen of the South
Livingston
2:00 PM GMT
Game Details
Raith Rovers
Heart of Midlothian
2:00 PM GMT
Game Details
Rangers
Dumbarton
2:00 PM GMT
Game Details
Ayr United
Forfar Athletic
2:00 PM GMT
Game Details
Dunfermline Athletic
Airdrie United
2:00 PM GMT
Game Details
Peterhead
Greenock Morton
2:00 PM GMT
Game Details
Stenhousemuir
Stirling Albion
2:00 PM GMT
Game Details
Stranraer
Brechin City
2:00 PM GMT
Game Details
Albion Rovers
East Fife
2:00 PM GMT
Game Details
Berwick Rangers
East Stirlingshire
2:00 PM GMT
Game Details
Elgin City
Clyde
2:00 PM GMT
Game Details
Montrose
Annan Athletic
2:00 PM GMT
Game Details
Queen's Park
Arbroath
2:00 PM GMT
Game Details
Osasuna
Barcelona B
5:00 PM GMT
Game Details
Real Valladolid
Mallorca
5:00 PM GMT
Game Details
Recreativo Huelva
Real Zaragoza
5:00 PM GMT
Game Details
Las Palmas
Llagostera
7:00 PM GMT
Game Details
Numancia
Sporting Gijon
7:00 PM GMT
Game Details
Atalanta
Pisa
4:00 PM GMT
Game Details
Varese
Virtus Entella
6:30 PM GMT
Game Details
Palermo
Modena
6:45 PM GMT
Game Details
Perugia
Spezia
6:45 PM GMT
Game Details
Bari
US Avellino
7:00 PM GMT
Game Details
Cagliari
Catania
7:00 PM GMT
Game Details
Fortuna Düsseldorf
Karlsruhe
11:00 AM GMT
Game Details
Nurnberg
FSV Frankfurt
11:00 AM GMT
Game Details
Dijon FCO
AJ Auxerre
12:00 PM GMT
Game Details
Willem II Tilburg
AZ Alkmaar
4:30 PM GMT
Game Details
Heerenveen
Excelsior
5:45 PM GMT
Game Details
Go Ahead Eagles
Dordrecht '90
6:45 PM GMT
Game Details
Maritimo
Academica de Coimbra
4:00 PM GMT
Game Details
Paços de Ferreira
FC Porto
5:00 PM GMT
Game Details
Sporting Lisbon
Arouca
7:30 PM GMT
Game Details
FC Ufa
Spartak Moscow
0
0
LIVE 19'
Game Details
Zenit St Petersburg
FK Amkar Perm
1:00 PM GMT
Game Details
FK Rubin Kazan
CSKA Moscow
4:00 PM GMT
Game Details
Kerkyra
Panthrakikos
4:15 PM GMT
Game Details
OFI Crete
Panetolikos
4:15 PM GMT
Game Details
Olympiakos
Niki Volos
6:30 PM GMT
Game Details
Standard Liege
KVC Westerlo
4:00 PM GMT
Game Details
KV Kortrijk
KV Oostende
6:00 PM GMT
Game Details
Lierse SK
Royal Charleroi SC
6:00 PM GMT
Game Details
Zulte-Waregem
Mouscron-Peruwelz
6:00 PM GMT
Game Details
SK Sturm Graz
Wolfsberger AC
2:30 PM GMT
Game Details
FC Magna Wr. Neustadt
FC Trenkwalder Admira
5:00 PM GMT
Game Details
SV Josko Ried
SV Grodig
5:00 PM GMT
Game Details
SV Salzburg
SC Rheindorf Altach
5:00 PM GMT
Game Details
Malmo FF
IFK Norrkoping
2:00 PM GMT
Game Details
Stromsgodset
Stabaek
1:30 PM GMT
Game Details
Valerenga
SK Brann
4:00 PM GMT
Game Details
Ballinamallard Utd
Glentoran
2:00 PM GMT
Game Details
Cliftonville
Glenavon
2:00 PM GMT
Game Details
Dungannon Swifts
Ballymena
2:00 PM GMT
Game Details
Institute
Linfield
2:00 PM GMT
Game Details
Portadown
Crusaders
2:00 PM GMT
Game Details
Warrenpoint Town
Coleraine
2:00 PM GMT
Game Details
New York Red Bulls
Montreal Impact
11:00 PM GMT
Game Details
Toronto FC
Chicago Fire
11:00 PM GMT
Game Details
Columbus Crew
Houston Dynamo
11:30 PM GMT
Game Details
New England Revolution
Chivas USA
11:30 PM GMT
Game Details
Sporting Kansas City
DC United
12:30 AM GMT
Game Details
Los Angeles Galaxy
Vancouver Whitecaps
2:30 AM GMT
Game Details
Cruz Azul
Queretaro
10:00 PM GMT
Game Details
Veracruz
Guadalajara
10:00 PM GMT
Game Details
Monterrey
Puebla
12:00 AM GMT
Game Details
Pachuca
Atlas
1:06 AM GMT
Game Details
Chiapas
America
2:00 AM GMT
Game Details
Airbus UK
Port Talbot
1:30 PM GMT
Game Details
Carmarthen
Rhyl
1:30 PM GMT
Game Details
Newtown
Bala Town
1:30 PM GMT
Game Details
New York Cosmos
Minnesota United FC
11:00 PM GMT
Game Details
Indy Eleven
Ottawa Fury FC
11:30 PM GMT
Game Details
Tampa Bay Rowdies
Carolina RailHawks
11:30 PM GMT
Game Details
San Antonio Scorpions
Atlanta Silverbacks
12:30 AM GMT
Game Details
Gimnasia La Plata
Rosario Central
6:00 PM GMT
Game Details
Newell's Old Boys
Belgrano de Córdoba
8:15 PM GMT
Game Details
Independiente
Vélez Sarsfield
11:30 PM GMT
Game Details
Sarmiento de Junín
Huracán
6:15 PM GMT
Game Details
Santamarina
Unión de Santa Fe
7:30 PM GMT
Game Details
Argentinos Juniors
Gimnasia y Esgrima de Jujuy
9:15 PM GMT
Game Details
San Martín de San Juan
Instituto de Córdoba
10:30 PM GMT
Game Details
Necaxa
Lobos BUAP
9:00 PM GMT
Game Details
Zacatepec
Altamira
11:00 PM GMT
Game Details
At. San Luis
Mérida
12:00 AM GMT
Game Details
Celaya
Irapuato
1:00 AM GMT
Game Details
Atlético MG
Internacional
9:30 PM GMT
Game Details
Botafogo
Chapecoense AF
9:30 PM GMT
Game Details
Palmeiras
Coritiba FBC
12:00 AM GMT
Game Details
Avaí
Santa Cruz FC
7:10 PM GMT
Game Details
Goianiense
Sampaio Correa-MA
7:10 PM GMT
Game Details
Náutico
América RN
7:10 PM GMT
Game Details
Paraná Clube
Bragantino
7:10 PM GMT
Game Details
Portuguesa de Desportos
Ceará
7:10 PM GMT
Game Details
ABC
Vila Nova-GO
12:00 AM GMT
Game Details
Luverdense
Joinville
12:00 AM GMT
Game Details
Universidad de Chile
Huachipato
4:30 PM GMT
Game Details
Ñublense
O'Higgins
7:30 PM GMT
Game Details
Unión Española
Universidad de Concepción
10:00 PM GMT
Game Details
Antofagasta
Municipal Iquique
12:30 AM GMT
Game Details
Sud América
Nacional
6:00 PM GMT
Game Details
Tacuarembo
Fénix
6:00 PM GMT
Game Details
Fortaleza CE
Uniautonoma
8:15 PM GMT
Game Details
Aguilas Doradas
Patriotas F.C.
10:30 PM GMT
Game Details
Atlético Nacional
Envigado
10:30 PM GMT
Game Details
Independiente Santa Fe
Alianza Petrolera
12:45 AM GMT
Game Details
Los Caimanes
Cienciano del Cusco
6:00 PM GMT
Game Details
Nacional
3 de Febrero
8:00 PM GMT
Game Details
Cerro Porteño
Guaraní
10:30 PM GMT
Game Details
Emelec
El Nacional
10:00 PM GMT
Game Details
Independiente del Valle
LDU Quito
Postp
Game Details
Aragua
Mineros
10:30 PM GMT
Game Details
Deportivo La Guaira
Estudiantes de Mérida
10:30 PM GMT
Game Details
Deportivo Anzoategui
Deportivo Petare
11:30 PM GMT
Game Details
Club Petrolero de Yacuiba
Bolívar
7:00 PM GMT
Game Details
Sport Boys Warnes
Universitario de Pando
7:00 PM GMT
Game Details
Blooming
Universitario de Sucre
11:00 PM GMT
Game Details
Shimizu S-Pulse
Kashima Antlers
9:00 AM GMT
Game Details
FC Tokyo
Urawa Red Diamonds
9:30 AM GMT
Game Details
Vantforet Kofu
Gamba Osaka
9:30 AM GMT
Game Details
Albirex Niigata
Tokushima Vortis
10:00 AM GMT
Game Details
Nagoya Grampus Eight
Kashiwa Reysol
10:00 AM GMT
Game Details
Omiya Ardija
Sagan Tosu
10:00 AM GMT
Game Details
Sanfrecce Hiroshima
Cerezo Osaka
10:00 AM GMT
Game Details
Vissel Kobe
Vegalta Sendai
10:00 AM GMT
Game Details
Yokohama F. Marinos
Kawasaki Frontale
10:00 AM GMT
Game Details
Santos
Carmelita
9:00 PM GMT
Game Details
Universidad de El Salvador
Santa Tecla
11:00 PM GMT
Game Details
Aguila
CD FAS
1:00 AM GMT
Game Details
Universidad de San Carlos
Penarol
9:35 PM GMT
Game Details
Petapa
Coatepeque
2:00 AM GMT
Game Details
Vida
Victoria
1:00 AM GMT
Game Details
FC Kansas City
Portland Thorns FC
ESPN2 5:00 PM GMT
Game Details
Next
Atletico MadridAtletico Madrid
Real MadridReal Madrid
1
0
ESPN3 FT
Leg 2Aggregate: 2 - 1
Game Details
 Posted by ESPN Staff
Dec 17, 2009

Lille pip Genoa to final place

Lille beat Genoa to a place in the knock-out phase of the Europa League with a clinical performance to defeat Slavia Prague 3-1 in their Group B encounter at the Metropole.

Yohan Cabaye opened the scoring after 25 minutes before Gervinho netted six minutes before half-time to put Lille firmly in control.

Stanislav Vicek gave Slavia hope when he found the target after 56 minutes but Ludovic Obraniak eased any lingering nerves when he converted 10 minutes from time.

The French Ligue 1 side needed to match or better Genoa's result against table-toppers Valencia, with the Serie A team eventually going down 2-1 to a last-minute winner.

Bruno put the Spanish side ahead on the stroke of half-time to give the Italians a mountain to climb, but Hernan Crespo equalised in the 51st minute to give them hope. David Villa then grabbed the winner for Valencia in the final minute.

in Group A, Anderlecht qualified with a convincing 3-1 victory at Ajax to pip the Amsterdammers to top spot.

Heading to Holland in second place in the pool, two points clear of Dinamo Zagreb, Herman van Holsbeeck's side knew a draw would be good enough to see them advance.

But the Belgian outfit went one better thanks to goals from Romelu Lukaku (two) and Jonathan Legear. Urby Emanuelson grabbed a late consolation for the hosts.

Timisoara defeated Dinamo 2-1 in the group's other match. The Croatians fell behind when Gheorghe Bucur opened the scoring for the hosts midway through the second period but parity was restored when Cristian Scutaru put through his own net inside the final 10 minutes. Dorin Goga hit the winner six minutes before time to hand the Romanians a first win.

Hapoel Tel Aviv beat Hamburg 1-0 to capture top spot in Group C and send the Germans into second place. Both teams had already qualified but Samuel Yeboah's goal was enough to see the Israeli side through in first place.

Celtic and Rapid Vienna played out an entertaining 3-3 draw despite both sides having no chance of qualification, A much-changed Hoops side found themselves three goals behind after only 19 minutes as Nikica Jelavic (two) and Hamdi Salihi netted.

However, before the interval, Celtic striker Marc-Antoine Fortune scored to stem the tide. The Frenchman scored a second in the 67th minute before Paul McGowan grabbed a stoppage-time equaliser.

FC Twente advanced despite being held to a draw at Steaua Bucharest in Group H, after table-toppers Fenerbahce beat FC Sheriff 1-0.

That meant Twente did not require victory to go through in second place. The Eredivisie outfit secured a point when Ronnie Stam's deflected equaliser cancelled out Pantelis Kapetanos' opener. Fenerbahce's win came courtesy of a 15th-minute strike from Ugur Boral.

In Group G, Salzburg maintained their 100% record with a 1-0 win over second-placed Villarreal thanks to Dusan Svento's goal.

Bottom-placed Levski Sofia closed their campaign on a high after Hristo Yovov scored the only goal of their game with Lazio.

Angel Di Maria bagged a brace as Benfica rubber-stamped their status as winners of Group I with a battling 2-1 win at against AEK Athens. Di Maria made sure of the points with long-range efforts in either half while Ismael Blanco bagged a late consolation for AEK.

Second-placed Everton put out a young side including five debutants and were beaten 1-0 by visitors BATE Borisov after Alexander Yurevich's 75th-minute goal.

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.