Previous
Getafe
Valencia
0
3
FT
Game Details
Wigan Athletic
Ipswich Town
1
2
FT
Game Details
Academica de Coimbra
Estoril
2
2
FT
Game Details
Real Madrid
Elche
6:00 PM GMT
Game Details
Celta Vigo
Deportivo La Coruña
8:00 PM GMT
Game Details
Bayern Munich
SC Paderborn 07
6:00 PM GMT
Game Details
Eintracht Frankfurt
Mainz
6:00 PM GMT
Game Details
TSG Hoffenheim
SC Freiburg
6:00 PM GMT
Game Details
Werder Bremen
Schalke 04
6:00 PM GMT
Game Details
Empoli
AC Milan
6:45 PM GMT
Game Details
Stade de Reims
Marseille
5:00 PM GMT
Game Details
Stade Rennes
Toulouse
7:00 PM GMT
Game Details
Arsenal
Southampton
6:45 PM GMT
Game Details
Cardiff City
AFC Bournemouth
6:45 PM GMT
Game Details
Derby County
Reading
6:45 PM GMT
Game Details
Leyton Orient
Sheffield United
6:45 PM GMT
Game Details
Liverpool
Middlesbrough
6:45 PM GMT
Game Details
Milton Keynes Dons
Bradford City
6:45 PM GMT
Game Details
Shrewsbury Town
Norwich City
6:45 PM GMT
Game Details
Sunderland
Stoke City
6:45 PM GMT
Game Details
Swansea City
Everton
6:45 PM GMT
Game Details
Fulham
Doncaster Rovers
7:00 PM GMT
Game Details
Newport County
Swindon Town
6:45 PM GMT
Game Details
Aberdeen
Livingston
6:45 PM GMT
Game Details
Falkirk
Rangers
6:45 PM GMT
Game Details
Kilmarnock
St Johnstone
6:45 PM GMT
Game Details
Partick Thistle
St Mirren
6:45 PM GMT
Game Details
Ross County
Hibernian
6:45 PM GMT
Game Details
Clyde
Montrose
6:45 PM GMT
Game Details
Brescia
Lanciano
6:30 PM GMT
Game Details
Cittadella
Pro Vercelli
6:30 PM GMT
Game Details
Crotone
Catania
6:30 PM GMT
Game Details
Frosinone
US Avellino
6:30 PM GMT
Game Details
Livorno
Varese
6:30 PM GMT
Game Details
Modena
Perugia
6:30 PM GMT
Game Details
Ternana
Bologna
6:30 PM GMT
Game Details
Trapani
Virtus Entella
6:30 PM GMT
Game Details
US Pescara
Latina
6:30 PM GMT
Game Details
Vicenza
Bari
6:30 PM GMT
Game Details
FC Ingolstadt 04
FC Erzgebirge Aue
3:30 PM GMT
Game Details
SpVgg Greuther Furth
VfR Aalen
3:30 PM GMT
Game Details
St Pauli
TSV Eintracht Braunschweig
3:30 PM GMT
Game Details
SV Sandhausen
TSV 1860 Munich
3:30 PM GMT
Game Details
AC Ajaccio
Le Havre AC
6:55 PM GMT
Game Details
Angers
AJ Auxerre
6:55 PM GMT
Game Details
Arles
Stade Laval
6:55 PM GMT
Game Details
AS Nancy Lorraine
Tours
6:55 PM GMT
Game Details
Dijon FCO
Créteil
6:55 PM GMT
Game Details
Nimes
Chateauroux
6:55 PM GMT
Game Details
Orléans
Ajaccio GFCO
6:55 PM GMT
Game Details
Sochaux
Brest
6:55 PM GMT
Game Details
Troyes
Niort
6:55 PM GMT
Game Details
Capelle
FC Volendam
3:00 PM GMT
Game Details
Rijnsburgse Boys
Sparta Rotterdam
3:00 PM GMT
Game Details
Scheveningen
Lisse
3:00 PM GMT
Game Details
VVSB
Vitesse Arnhem
3:00 PM GMT
Game Details
Spakenburg
NAC Breda
4:30 PM GMT
Game Details
Achilles '29
Twente Enschede
Postp
Game Details
Ajax Amateurs
NEC Nijmegen
6:00 PM GMT
Game Details
Almere City
ADO Den Haag
6:00 PM GMT
Game Details
Deltasport
Willem II Tilburg
6:00 PM GMT
Game Details
Exelsior Maassluis
FC Emmen
6:00 PM GMT
Game Details
Flevo Boys
DOS '37
6:00 PM GMT
Game Details
HHC Hardenberg
RKC Waalwijk
6:00 PM GMT
Game Details
Kozakken Boys
Sportlust '46
6:00 PM GMT
Game Details
ONS Sneek
Dordrecht '90
6:00 PM GMT
Game Details
PSV Eindhoven
FC Utrecht
Postp
Game Details
VVV Venlo
FC Eindhoven
6:00 PM GMT
Game Details
Roda JC Kerkrade
Heerenveen
6:45 PM GMT
Game Details
Sporting Kansas City
Real Estelí
12:00 AM GMT
Game Details
Portland Timbers
Alpha United
2:00 AM GMT
Game Details
César Vallejo
Universitario de Sucre
10:00 PM GMT
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
Cerro Porteño
Independiente del Valle
12:15 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
San Martín de San Juan
Argentinos Juniors
11:10 PM GMT
Game Details
Atlante
Mérida
12:00 AM GMT
Game Details
Correcaminos
At. San Luis
12:00 AM GMT
Game Details
Lobos BUAP
Oaxaca
12:00 AM GMT
Game Details
Mineros de Zacatecas
Dorados de Sinaloa
12:00 AM GMT
Game Details
Santos
Monterrey
2:00 AM GMT
Game Details
U.A.N.L
Queretaro
2:00 AM GMT
Game Details
UNAM
Toluca
2:00 AM GMT
Game Details
Veracruz
Chiapas
2:00 AM GMT
Game Details
ABC
Goianiense
10:30 PM GMT
Game Details
Boa MG
Luverdense
10:30 PM GMT
Game Details
Bragantino
Icasa
10:30 PM GMT
Game Details
Joinville
América Mineiro
10:30 PM GMT
Game Details
Paraná Clube
Avaí
10:30 PM GMT
Game Details
Vila Nova-GO
AA Ponte Preta
10:30 PM GMT
Game Details
Ceará
América RN
12:50 AM GMT
Game Details
Portuguesa de Desportos
Náutico
12:50 AM GMT
Game Details
Sampaio Correa-MA
CR Vasco da Gama
12:50 AM GMT
Game Details
Santa Cruz FC
Oeste
12:50 AM GMT
Game Details
Vantforet Kofu
Vissel Kobe
9:00 AM GMT
Game Details
Cerezo Osaka
Nagoya Grampus Eight
10:00 AM GMT
Game Details
Kashiwa Reysol
Sagan Tosu
10:00 AM GMT
Game Details
Rangers de Talca
Palestino
9:00 PM GMT
Game Details
Universidad de Concepción
Colo Colo
9:00 PM GMT
Game Details
Next

Canales: Liga MX Best XI

Liga MX 8 hours ago
Read

Roma spoil Zdenek Zeman's homecoming

Roma 6 hours ago
Read
 Posted by ESPN Staff
Oct 26, 2009

2009 FIFA U-17 World Cup schedule

Below is the first round schedule for the 2009 FIFA World Cup in Nigeria.

All games will be available live on ESPN360.com.

(All times are ET).

Group A

Oct. 24, Nigeria 3-3 Germany

Oct. 24, Honduras 0-1 Argentina

Oct. 27, Argentina 2-1 Germany

Oct. 27, Nigeria 1-0 Honduras

Oct. 30, Germany 3-1 Honduras

Oct. 30, Argentina 1-2 Nigeria

Group B Oct. 24, Brazil 3-2 Japan

Oct. 24, Mexico 0-2 Switzerland

Oct. 27, Switzerland 4-3 Japan

Oct. 27, Brazil 0-1 Mexico

Oct. 30, Japan 0-2 Mexico

OCt. 30, Switzerland 1-0 Brazil

Group C

Oct. 25, Iran 2-0 Gambia

Oct. 25, Colombia 2-1 Netherlands

Oct. 28, Netherlands 2-1 Gambia

Oct. 28, Iran 0-0 Colombia

Oct. 31, Gambia 2-2 Colombia

Oct. 31, Netherlands 0-1 Iran

Group D Oct. 25, Turkey 1-0 Burkino Faso

Oct. 25, Costa Rica 1-1 New Zealand

Oct.28, New Zealand 1-1 Burkina Faso

Oct. 28, Turkey 4-1 Costa Rica

Oct. 31, Burkina Faso 4-1Costa Rica

Oct. 31, New Zealand 1-1 Turkey

Group E Oct. 26, United Arab Emirates 2-0 Malawi

Oct. 26, Spain 2-1 USA

Oct. 29, USA 1-0 Malawi

Oct. 29, United Arab Emirates 1-3 Spain

Nov. 1., Malawi 1-4 Spain

Nov. 1. USA 1-0 United Arab Emirates (ESPNU)

Group F Oct. 26, Uruguay 1-3 Korea Republic

Oct. 26, Algeria 0-1 Italy

Oct. 29, Italy 2-1 Korea Republic

Oct. 29, Uruguay 2-0 Algeria

Nov. 1, Korea Republic 2-0 Algeria

Nov. 1, Italy 0-0 Uruguay

Round of 16

Nov.4, Argentina 2-3 Colombia

Nov. 4, 1 p.m. Turkey 2-0 UAE

Nov. 4, 1 p.m. Switzerland 4-3 Germany

Nov. 4, Italy 2-1 USA

Nov. 5, Spain 4-1 Burkina Faso

Nov. 5, Iran 1-2 Uruguay

Nov. 5, Mexico 1-1 Korea Republic (Korea wins 5-3 on penalties)

Nov. 5, Nigeria 5-0 New Zealand

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.