Featured Matches
Previous
Tottenham Hotspur
AEL
3
0
FT
Leg 2Aggregate: 5 - 1
Game Details
Internazionale
Stjarnan
6
0
FT
Leg 2Aggregate: 9 - 0
Game Details
Hull City
KSC Lokeren
2
1
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
FK Astra Giurgiu
Lyon
0
1
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
Krasnodar
Real Sociedad
3
0
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 1
Game Details
Lokomotiv Moscow
Apollon Limassol
1
4
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 5
Game Details
Metalist Kharkiv
Ruch Chorzow
1
0
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Krasnodar
Real Sociedad
3
0
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 1
Game Details
Omonia Nicosia
Dinamo Moscow
1
2
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 4
Game Details
Neftchi Baku PFC
FK Partizan Belgrade
1
2
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 5
Game Details
PAOK Salonika
Zimbru Chisinau
4
0
FT
Leg 2Aggregate: 4 - 1
Game Details
FK Astra Giurgiu
Lyon
0
1
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
Rostov
Trabzonspor
0
0
FT
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
Shakhter Soligorsk
PSV Eindhoven
0
2
FT
Leg 2Aggregate: 0 - 3
Game Details
Sheriff Tiraspol
Rijeka
0
3
FT
Leg 2Aggregate: 0 - 4
Game Details
Hajduk Split
Dnipro Dnipropetrovsk
0
0
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 2
Game Details
Twente Enschede
FK Qarabag
1
1
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
Maccabi Tel-Aviv
Asteras Tripolis
3
1
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 3
Game Details
FC Midtjylland
Panathinaikos
1
2
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 6
Game Details
Feyenoord Rotterdam
FC Zorya Luhansk
4
3
FT
Leg 2Aggregate: 5 - 4
Game Details
FC Zürich
FC Spartak Trnava
1
1
FT
Leg 2Aggregate: 4 - 2
Game Details
Torino
RNK Split
1
0
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Sparta Prague
PEC Zwolle
3
1
FT
Leg 2Aggregate: 4 - 2
Game Details
St Etienne
Karabükspor
(4) 1
(3) 0
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
Rapid Vienna
HJK Helsinki
3
3
FT
Leg 2Aggregate: 4 - 5
Game Details
Debrecen
BSC Young Boys
0
0
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 3
Game Details
Internazionale
Stjarnan
6
0
FT
Leg 2Aggregate: 9 - 0
Game Details
Hull City
KSC Lokeren
2
1
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
Borussia Monchengladbach
FK Sarajevo
7
0
FT
Leg 2Aggregate: 10 - 2
Game Details
Villarreal
Astana 1964
4
0
ESPNDeportes FT
Leg 2Aggregate: 7 - 0
Game Details
CD Nacional de Madeira
Dinamo Minsk
2
3
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 5
Game Details
Tottenham Hotspur
AEL
3
0
FT
Leg 2Aggregate: 5 - 1
Game Details
Dinamo Zagreb
Petrolul Ploiesti
2
1
FT
Leg 2Aggregate: 5 - 2
Game Details
Club Brugge
Grasshoppers Zürich
1
0
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 1
Game Details
Legia Warsaw
Aktobe Lento
2
0
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 0
Game Details
Rio Ave
Elfsborg
1
0
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
Waterhouse
Tauro FC
12:00 AM GMT
Game Details
Olimpia
Alpha United
2:00 AM GMT
Game Details
Alajuelense
Chorrillo FC
2:00 AM GMT
Game Details
Danubio F.C.
Deportivo Capiatá
2
2
FT
Leg 2Aggregate: 3 - 5
Game Details
Fluminense FC
Goiás EC
2
1
FT
Leg 1
Game Details
Caracas F.C.
Inti Gas Deportes
1
0
LIVE 58'
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
César Vallejo
Millonarios
2
1
LIVE 62'
Leg 2Aggregate: 4 - 2
Game Details
Criciúma
São Paulo
2
1
LIVE HT
Leg 1
Game Details
Sport
EC Vitória
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Deportivo Cali
UTC
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
Wilstermann
Peñarol
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
Banfield
Tigre
1
0
FT
Game Details
Vélez Sarsfield
Lanús
0
0
LIVE 80'
Game Details
Quilmes
San Lorenzo
12:30 AM GMT
Game Details
Gremio
Santos FC
0
2
LIVE HT
Leg 1
Game Details
Unión Española
Universidad de Chile
12:00 AM GMT
Game Details
Pumas Generalena
Limon
0
0
FT
Game Details
Next

Marcotti: Platini's missed opportunity

FIFA 11 hours ago
Read
 Posted by ESPN Staff
Feb 3, 2009

Rongen names U-20 training camp roster

U.S. U-20 men's national team head coach Thomas Rongen has named 26 players to join the team in Bradenton, Fla. from Feb. 4-15 as part of final preparations for the CONCACAF Under-20 Championship.

After the camp, Rongen will name a 20-player squad that will regroup in Bradenton on Feb. 24 before departing for Trinidad & Tobago on March 2. The U.S. has been drawn into Group A of the CONCACAF U-20 Championship and will open their campaign against Jamaica on March 6 before taking on either Honduras or St. Vincent & the Grenadines on March 8 and El Salvador on March 10.

U.S. U-20 roster

GOALKEEPERS (3): Sean Johnson (Central Florida; Lilburn, Ga.), Josh Lambo (FC Dallas; Middleton, Wis.), Brian Perk (UCLA; Rancho Sta. Margarita, Calif.)

DEFENDERS (8): Richard Balchan (Indiana; Carmel, Ind.), Kyle Davies (Southampton FC; Danville, Calif.), Giuseppe Nazzani (Bologna FC; Reggio Emilia, Italy), Ike Opara (Wake Forest; Durham, N.C.), Chris Taylor (Tulsa; Edmond, Okla.), Anthony Wallace (FC Dallas; St. Petersburg, Fla.), Daniel Wenzel (Wake Forest; Federal Way, Wash.), Sheanon Williams (Out of Contract; Boston)

MIDFIELDERS (10): Bryan Arguez (Hertha Berlin; Miami), Tony Cascio (Connecticut; Gilbert, Ariz.), Danny Cruz (Houston Dynamo; Glendale, Ariz.), Dilly Duka (Rutgers; Montville, N.J.), Jorge Flores (Chivas USA; Anaheim, Calif.), Jared Jeffrey (Club Brugge; Richardson, Texas), Aaron Maund (Notre Dame; Dorchester, Mass.), Amobi Okugo (San Juan Lightning; Sacramento, Calif.), Brian Ownby (Virginia; Glen Allen, Va.), Brek Shea (FC Dallas; College Station, Texas)

FORWARDS (5): Sam Garza (Denver; Highland Village, Texas), Peri Marosevic (FC Dallas; Rockford, Ill.), Billy Schuler (North Carolina; Allentown, N.J.), Tony Taylor (Jacksonville; Jacksonville, Fla.), Casey Townsend (Maryland; Traverse City, Mich.)

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.