UEFA Champions League
Previous
Aktobe Lento
Dinamo Tbilisi
3
0
FT
Leg 2. Aggregate: 4 - 0
Game Details
FK Ventspils
Malmo FF
0
1
FT
Leg 2. Aggregate: 0 - 1
Game Details
HJK Helsinki
Rabotnicki Kometal
2
1
FT
Leg 2. Aggregate: 2 - 1
Game Details
Steaua Bucuresti
Stromsgodset
5:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 0
Game Details
NK Maribor
Zrinjski Mostar
6:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 0
Game Details
St Patricks
Legia Warsaw
6:45 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 1
Game Details
FC Aarau
FC Sion Sitten
5:45 PM GMT
Game Details
FC Zürich
FC Thun
5:45 PM GMT
Game Details
San Jose
Chicago
2:30 AM GMT
Game Details
San Antonio Scorpions
Carolina RailHawks
12:30 AM GMT
Game Details
San Lorenzo
Bolívar
10:45 PM GMT
Leg 1
Game Details
Arsenal de Sarandí
Instituto de Córdoba
9:30 PM GMT
Game Details
Godoy Cruz de Mendoza
Defensa y Justicia
12:30 AM GMT
Game Details
Ceará
Chapecoense AF
10:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 2 - 1
Game Details
Avaí
Palmeiras
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
ABC
Novo Hamburgo
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Santa Cruz FC
Botafogo da Paraiba
1:00 AM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 1
Game Details
AA Ponte Preta
CR Vasco da Gama
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Corinthians
Bahia
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Alianza Lima
Sport Huancayo
1:00 AM GMT
Game Details
U. Católica
Mushuc Runa
Postp
Game Details
Emelec
Deportivo Quito
Postp
Game Details
Independiente del Valle
Club Deportivo Cuenca
Postp
Game Details
Olmedo
El Nacional
Postp
Game Details
Liga de Loja
LDU Quito
Postp
Game Details
Manta F.C.
Barcelona
Postp
Game Details
Albirex Niigata
FC Tokyo
0
1
FT
Game Details
Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse
4
0
FT
Game Details
Kashima Antlers
Omiya Ardija
2
2
FT
Game Details
Sagan Tosu
Kawasaki Frontale
0
1
FT
Game Details
Sanfrecce Hiroshima
Kashiwa Reysol
5
2
FT
Game Details
Tokushima Vortis
Urawa Red Diamonds
0
2
FT
Game Details
Vantforet Kofu
Cerezo Osaka
0
0
FT
Game Details
Vegalta Sendai
Nagoya Grampus Eight
3
3
FT
Game Details
Yokohama F. Marinos
Vissel Kobe
1
1
FT
Game Details
Washington Spirit
Portland Thorns FC
11:00 PM GMT
Game Details
Next
 Posted by ESPN Staff
Aug 16, 2008

Escobar gets nod for Bolivia warm-up matches

Paraguay-born forward Pablo Escobar has been named in Bolivia's 21-man squad to face Panama in friendly international next Wednesday.

The Strongest front man was called up by Erwin Sanchez just 10 days after securing his Bolivian citizenship.

Escobar features alongside club mate Cristian Vargas and Bolivar defender Ignacio Garcia, who have also received their first senior squad call-ups.

Bolivia receive Panama on August 20 in Santa Cruz in a warm-up match ahead of next month's World Cup qualifying clashes with Ecuador and Brazil.

Squad: Carlos Arias (Bolivar), Hugo Suarez (Real Potosi); Ronald Raldes (Al Hilal), Miguel Hoyos, Luis Gutierrez (both Oriente Petrolero), Jaime Robles, Ronald Rivero (both Universitario), Cristian Vargas (The Strongest), Edemir Rodriguez (Real Potosi), Ignacio Garcia (Bolivar), Limbert Mendez (Wilstermann); Ronald Garcia (Aris), Jhasmany Campos (Oriente Petrolero), Didi Torrico (Paz FC), Joaquin Botero, Leonel Reyes (both Bolivar), Mauricio Saucedo (San Jose), Ricardo Pedriel (Wilstermanm), Marcelo Martins (Shaktar Donetsk), Diego Cabrera (Cucuta), Pablo Escobar (The Strongest).

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.