Featured Matches
Previous
Manchester City
Liverpool
(1) 2
(3) 2
FT-Pens
Game Details
Bayern Munich
Guadalajara
12:00 AM GMT
Game Details
AS Trencin
Hull City
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Mlada Boleslav
Lyon
1
4
FT
Leg 1
Game Details
Real Sociedad
Aberdeen
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Shakhter Karagandy
Hajduk Split
4
2
FT
Leg 1
Game Details
Astana 1964
AIK Solna
1
1
FT
Leg 1
Game Details
Neftchi Baku PFC
Chikhura Sachkhere
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Omonia Nicosia
Metalurg
3
0
FT
Leg 1
Game Details
FK Astra Giurgiu
Liberec
3
0
FT
Leg 1
Game Details
Ruch Chorzow
Esbjerg FB
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Dinamo Moscow
Hapoel Kiryat Shmona
1
1
FT
Leg 1
Game Details
Elfsborg
FH Hafnarfjordur
4
1
FT
Leg 1
Game Details
Karabükspor
Rosenborg
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Mlada Boleslav
Lyon
1
4
FT
Leg 1
Game Details
AS Trencin
Hull City
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Brommapojkarna
Torino
0
3
FT
Leg 1
Game Details
PSV Eindhoven
St. Pölten
1
0
FT
Leg 1
Game Details
Dinamo Minsk
CFR Cluj-Napoca
1
0
FT
Leg 1
Game Details
IFK Goteborg
Rio Ave
0
1
FT
Leg 1
Game Details
FC Zorya Luhansk
Molde
5:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
BSC Young Boys
Ermis Aradippou
5:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
RNK Split
FC Chornomorets Odessa
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
S.V. Zulte Waregem
Shakhter Soligorsk
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Petrolul Ploiesti
Viktoria Plzen
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Víkingur Gøta
Rijeka
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Mainz
Asteras Tripolis
1
0
LIVE 51'
Leg 1
Game Details
Diosgyor VTK
Kuban Krasnodar
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Stjarnan
Lech Poznan
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
FK Sarajevo
Atromitos
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Real Sociedad
Aberdeen
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Club Brugge
Brøndby
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
St Johnstone
FC Spartak Trnava
6:45 PM GMT
Leg 1
Game Details
SV Grödig Amateure
Zimbru Chisinau
7:05 PM GMT
Leg 1
Game Details
Bayern Munich
Guadalajara
12:00 AM GMT
Game Details
Londrina
Santos FC
12:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Coritiba FBC
Paysandu SC
12:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Unión Comercio
Sport Huancayo
3
0
FT
Game Details
Melgar
San Martin
6:15 PM GMT
Game Details
Sporting Cristal
León de Huánuco
8:30 PM GMT
Game Details
Sky Blue FC
Western New York Flash
11:00 PM GMT
Game Details
Next
 Posted by ESPN Staff
Feb 27, 2008

Nowak calls up 24 players for U-23 training camp

U.S. U-23 men's national team coach Peter Nowak has named 24 players for the team's final training camp before 2008 CONCACAF Olympic Qualifying. The camp will take place in Bradenton, Fla., from March 1-9, before the final 20-player roster travels to Tampa, the location of the first-round games in the qualifying tournament for Group A.

The final roster could include players not in the Bradenton training camp, and will be announced prior to the team's arrival in Tampa on March 9, two days before the U.S. opens the qualifying tournament against Cuba on March 11 at Raymond James Stadium. The U.S. will then face Panama on March 13 at 8 p.m. ET and Honduras on March 15 at 7 p.m. ET.

ESPN Deportes will broadcast all 16 matches of the tournament as the exclusive Spanish-language rights holders. In addition, ESPN360.com will also show all 16 games live online, and will have a replay of each game available on demand for 48-hours following its completion.

"We are very excited to begin the final phase of preparations before the qualifying tournament begins," said Nowak. "The work over the past couple months has been very good. We have confidence in the ability of our group, and we will now spend the next 11 days putting the finishing touches on the roster so we can select the best players to help us achieve the goal of qualifying for the 2008 Olympic Games in Beijing."

U.S. U-23 roster

GOALKEEPERS (3): Dominic Cervi (Chicago Fire), Tally Hall (Esbjerg fB), Chris Seitz (Real Salt Lake).

DEFENDERS (8): Maurice Edu (Toronto FC), Hunter Freeman (New York Red Bulls), Kamani Hil (Vfl Wolfsburg), Patrick Ianni (Houston Dynamo), Michael Orozco (San Luis), Mike Randolph (LA Galaxy), Nathan Sturgis (Real Salt Lake), Marvell Wynne (Toronto FC).

MIDFIELDERS (8): Arturo Alvarez (FC Dallas), Benny Feilhaber (Derby County), Eddie Gaven (Columbus Crew), Stuart Holden (Houston Dynamo), Sacha Kljestan (Chivas USA), Dax McCarty (FC Dallas), Robbie Rogers (Columbus Crew), Sal Zizzo (Hannover 96).

FORWARDS (5): Freddy Adu (SL Benfica), Jozy Altidore (New York Red Bulls), Chad Barrett (Chicago Fire), Charlie Davies (Hammarby IF), Robbie Findley (Real Salt Lake).