Featured Matches
Previous
Colorado
Chivas USA
1:30 AM GMT
Game Details
Morelia
Atlas
12:30 AM GMT
Game Details
Santos
Cruz Azul
2:30 AM GMT
Game Details
Gimnasia La Plata
Argentinos Juniors
9:10 PM GMT
Game Details
Newell's Old Boys
Talleres de Córdoba
12:15 AM GMT
Game Details
Standard Liege
Royal Charleroi SC
6:30 PM GMT
Game Details
Queen's Park
Berwick Rangers
6:45 PM GMT
Game Details
Queen's Park
Berwick Rangers
6:45 PM GMT
Game Details
Standard Liege
Royal Charleroi SC
6:30 PM GMT
Game Details
FC Vestsjaelland
Odense BK
4:30 PM GMT
Game Details
UCD
Derry City
6:45 PM GMT
Game Details
Bohemians
Cork
7:00 PM GMT
Game Details
Shamrock
Drogheda Utd
7:00 PM GMT
Game Details
Colorado
Chivas USA
1:30 AM GMT
Game Details
Morelia
Atlas
12:30 AM GMT
Game Details
Santos
Cruz Azul
2:30 AM GMT
Game Details
Gimnasia La Plata
Argentinos Juniors
9:10 PM GMT
Game Details
Newell's Old Boys
Talleres de Córdoba
12:15 AM GMT
Game Details
Atlante
Altamira
12:00 AM GMT
Game Details
Mineros de Zacatecas
Necaxa
12:30 AM GMT
Game Details
Oeste
Luverdense
10:30 PM GMT
Game Details
América RN
América Mineiro
12:00 AM GMT
Game Details
Boa MG
Bragantino
12:00 AM GMT
Game Details
Antofagasta
Audax Italiano
12:00 AM GMT
Game Details
Real Garcilaso
Melgar
4:00 PM GMT
Game Details
Nacional
Deportivo Capiatá
8:00 PM GMT
Game Details
Western New York Flash
Boston Breakers
11:30 PM GMT
Game Details
Next
 Posted by ESPN Staff
Aug 30, 2007

Adu's Benfica to face AC Milan

MONTE CARLO, Monaco --

Draw Thursday for the first round of the 2007-08 European Champions League:

Group A -- Besiktas (Turkey), Liverpool (England), Olympique Marseille (France), Porto (Portugal)

Group B-- Chelsea (England), Rosenborg (Norway), Schalke (Germany), Valencia (Spain)

Group C -- Lazio (Italy), Olympiakos (Greece). Real Madrid (Spain), Werder Bremen (Germany)

Group D-- Benfica (Portugal), Glasgow Celtic (Scotland), AC Milan (Italy), Shakhtar Donetsk (Ukraine)

Group E -- Barcelona (Spain), Glasgow Rangers (Scotland), Lyon (France), Stuttgart (Germany)

Group F -- Dynamo Kiev (Ukraine), Manchester United (England), AS Roma (Italy), Sporting Lisbon (Portugal)

Group G -- CSKA Moscow (Russia), Fenerbahce (Turkey), Internazionale of Milan (Italy), PSV Eindhoven (Netherlands)

Group H -- Arsenal (England), Sevilla (Spain)-AEK Athens (Greece) winner, Slavia Prague (Czech Republic), Steaua Bucharest (Romania)

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.