Featured Matches
Previous
Germany
Argentina
ESPNDeportes 6:45 PM GMT
Game Details
Czech Republic
United States
6:15 PM GMT
Game Details
England
Norway
7:00 PM GMT
Game Details
Philadelphia Union
Toronto FC
11:00 PM GMT
Game Details
New England Revolution
Sporting Kansas City
11:30 PM GMT
Game Details
Chivas USA
Seattle Sounders FC
2:30 AM GMT
Game Details
Russia
Azerbaijan
3:00 PM GMT
Game Details
Lithuania
United Arab Emirates
4:30 PM GMT
Game Details
Latvia
Armenia
5:45 PM GMT
Game Details
Denmark
Turkey
6:00 PM GMT
Game Details
Czech Republic
United States
6:15 PM GMT
Game Details
Republic of Ireland
Oman
6:45 PM GMT
Game Details
Germany
Argentina
ESPNDeportes 6:45 PM GMT
Game Details
England
Norway
7:00 PM GMT
Game Details
Morocco
Qatar
7:00 PM GMT
Game Details
Somozas
CD Varea
4:00 PM GMT
Game Details
Leioa
Sestao
5:30 PM GMT
Game Details
Izarra
Atlético Granadilla
6:00 PM GMT
Game Details
Puertollano
Teruel
6:00 PM GMT
Game Details
Barakaldo
Trival Valderas
6:15 PM GMT
Game Details
Alcoyano
Pena Deportiva
6:30 PM GMT
Game Details
Cornella
Real Jaen CF
6:30 PM GMT
Game Details
Gimnastic de Tarragona
Atlético Baleares
6:30 PM GMT
Game Details
Gimnástica Torrelavega
Lealtad
6:30 PM GMT
Game Details
Huesca
Toledo
6:30 PM GMT
Game Details
Racing Ferrol
Atletico Astorga
6:30 PM GMT
Game Details
Real Aviles Industrial
Marino de Luanco
6:30 PM GMT
Game Details
Real Oviedo
Amorebieta
6:30 PM GMT
Game Details
FC Cartagena
UCAM Murcia
7:00 PM GMT
Game Details
Hercules
Eldense
7:00 PM GMT
Game Details
La Hoya Lorca
Villanovense
7:00 PM GMT
Game Details
San Roque de Lepe
Cádiz
7:00 PM GMT
Game Details
UD Marbella
Linense
7:00 PM GMT
Game Details
Philadelphia Union
Toronto FC
11:00 PM GMT
Game Details
New England Revolution
Sporting Kansas City
11:30 PM GMT
Game Details
Chivas USA
Seattle Sounders FC
2:30 AM GMT
Game Details
Gimnasia La Plata
Estudiantes La Plata
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Godoy Cruz de Mendoza
River Plate
12:15 AM GMT
Leg 1
Game Details
EC Vitória
Sport
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Goiás
Fluminense FC
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
Crucero del Norte
All Boys
7:00 PM GMT
Game Details
Ferro Carril Oeste
Gimnasia y Esgrima de Jujuy
9:00 PM GMT
Game Details
Argentinos Juniors
Aldosivi
9:15 PM GMT
Game Details
Douglas Haig
Instituto de Córdoba
10:00 PM GMT
Game Details
Santamarina
Independiente Rivadavia
11:30 PM GMT
Game Details
Colón de Santa Fe
Guarini A. Franco
12:00 AM GMT
Game Details
Patronato
Sarmiento de Junín
12:00 AM GMT
Game Details
San Martín de San Juan
Nueva Chicago
12:30 AM GMT
Game Details
Atletico Paranaense
América RN
10:30 PM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 3
Game Details
Santa Rita
Cruzeiro
10:30 PM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 5
Game Details
Ceará
Botafogo
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 2 - 1
Game Details
Corinthians
Bragantino
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 1
Game Details
Flamengo
Coritiba FBC
1:00 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 3
Game Details
Santos FC
Gremio
Postp
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
Aguilas Doradas
Independiente Santa Fe
11:00 PM GMT
Game Details
Atlético Junior
Atlético Huila
1:00 AM GMT
Game Details
León de Huánuco
UTC
9:00 PM GMT
Game Details
Limon
Santos
9:00 PM GMT
Game Details
Carmelita
Perez Zeledon
1:00 AM GMT
Game Details
Cartagines
Universidad De Costa Rica
2:00 AM GMT
Game Details
Pumas Generalena
Club Sport Uruguay
2:00 AM GMT
Game Details
Next

Roden: Del Bosque's youth infusion

Spain less than a minute ago
Read

Top 5: First XI costs in Premier League

Transfers 23 hours ago
Read

West Ham fan's fundraiser

The Toe Poke 11 hours ago
Read
 Posted by ESPN Staff
Nov 9, 2006

KNVB Cup: Ajax and PSV book last 16 berths

AMSTERDAM, Nov 9 (Reuters) - Dutch Cup holders Ajax Amsterdam scored a goal in each half to sink ADO Den Haag on Thursday and cruise into the last 16, while PSV Eindhoven joined them after a 4-0 win at Vitesse Arnhem.

Ajax central defender Jaap Stam opened the scoring after seven minutes and Klaas-Jan Huntelaar settled the match 20 minutes into the second half.

PSV coach Ronald Koeman rested Phillip Cocu for the Arnhem game as PSV travel to Ajax on Sunday but they did not need him with Arouna Kone and Jason Culina netting in the first 25 minutes.

Jefferson Farfan added a third 12 minutes before time and Timmy Simons converted a penalty to complete the rout.

Utrecht hit five to eliminate the amateurs of Rijnburgse Boys, while the reserves of AZ Alkmaar thrashed amateur side Genemuiden 8-1 for a spot in the next round.

On Wednesday RKC Waalwijk stunned Feyenoord with a 3-2 extra time win and Alkmaar's first team thumped Meerssen 10-1.