Previous
AS Roma
CSKA Moscow
6:45 PM GMT
Game Details
Bayern Munich
Manchester City
6:45 PM GMT
Game Details
Ajax Amsterdam
Paris Saint-Germain
6:45 PM GMT
Game Details
Barcelona
Apoel Nicosia
6:45 PM GMT
Game Details
Chelsea
Schalke 04
6:45 PM GMT
Game Details
NK Maribor
Sporting Lisbon
6:45 PM GMT
Game Details
Athletic Bilbao
Shakhtar Donetsk
6:45 PM GMT
Game Details
FC Porto
BATE Borisov
6:45 PM GMT
Game Details
Blackburn Rovers
Derby County
6:45 PM GMT
Game Details
Nottingham Forest
Fulham
6:45 PM GMT
Game Details
Fleetwood Town
Barnsley
6:45 PM GMT
Game Details
Montreal Impact
New York Red Bulls
12:00 AM GMT
Game Details
Bayamon FC
America
12:00 AM GMT
Game Details
Municipal
Real Espana
2:00 AM GMT
Game Details
Huachipato
U. Católica
9:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Universitario de Sucre
César Vallejo
10:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
River Plate
Godoy Cruz de Mendoza
12:15 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Libertad
Barcelona
12:15 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 1
Game Details
San Lorenzo
Defensa y Justicia
10:00 PM GMT
Game Details
Nueva Chicago
Boca Unidos
6:30 PM GMT
Game Details
Huracán
Crucero del Norte
10:00 PM GMT
Game Details
Aldosivi
Douglas Haig
11:00 PM GMT
Game Details
Guarini A. Franco
Ferro Carril Oeste
12:00 AM GMT
Game Details
Independiente Rivadavia
All Boys
12:00 AM GMT
Game Details
Patronato
Atlético Tucumán
12:00 AM GMT
Game Details
Sarmiento de Junín
Santamarina
12:00 AM GMT
Game Details
Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Instituto de Córdoba
12:30 AM GMT
Game Details
At. San Luis
Correcaminos
12:00 AM GMT
Game Details
Irapuato
Altamira
12:00 AM GMT
Game Details
Oaxaca
Lobos BUAP
12:00 AM GMT
Game Details
Chiapas
Veracruz
2:00 AM GMT
Game Details
Queretaro
U.A.N.L
2:00 AM GMT
Game Details
U. de G.
Atlas
2:00 AM GMT
Game Details
Cruzeiro
Atletico Paranaense
10:30 PM GMT
Game Details
EC Vitória
Fluminense FC
10:30 PM GMT
Game Details
Figueirense FC
Criciúma
12:00 AM GMT
Game Details
Sport
Internacional
12:00 AM GMT
Game Details
Botafogo
Bahia
1:00 AM GMT
Game Details
Coritiba FBC
São Paulo
1:00 AM GMT
Game Details
Palmeiras
Flamengo
1:00 AM GMT
Game Details
Alianza Lima
Inti Gas Deportes
12:00 AM GMT
Game Details
12 de Octubre
Nacional
9:00 PM GMT
Game Details
FC Seoul
Western Sydney Wanderers
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Bay United
Mamelodi Sundowns
Postp
Game Details
Chippa United
Orlando Pirates
Postp
Game Details
Free State Stars
Moroka Swallows
Postp
Game Details
Mpumalanga Black Aces
Ajax Cape Town
Postp
Game Details
Silver Stars
Pretoria Univ
Postp
Game Details
SuperSport United
Bloem Celtic
Postp
Game Details
Alajuelense
Belen
2:00 AM GMT
Game Details
Patriotas F.C.
La Equidad
8:00 PM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
Atlético Junior
Llaneros
11:00 PM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
Boyacá Chicó FC
Once Caldas
12:30 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 2
Game Details
Deportes Tolima
Independiente Medellín
12:30 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Independiente Santa Fe
Cucuta
12:45 AM GMT
Leg 2Aggregate: 2 - 1
Game Details
Next

Danny Welbeck will be worth the wait

Arsenal 6 hours ago
Read

Danny Welbeck will be worth the wait

Arsenal 6 hours ago
Read

Media slam Arsenal 'soft centre'

Arsenal 10 hours ago
Read
 Posted by ESPN Staff
Jul 20, 2006

Champions League qualifying round line-up complete

LONDON, July 20 (Reuters) - The last seven teams reached the second qualifying round of the Champions League on Wednesday after successfully negotiating their second-leg matches.

NK Gorica, Cork City, B36 Torshavn, Metalurgs Liepajas, FH Hafnarfjordur, Myllykosken Pallo-47 and NK Siroki Brijeg followed Tuesday's four winners into the penultimate phase of qualifying for Europe's leading club competition.

Rabotnicki Skopje, Sioni Bolnisi, Sheriff Tiraspol and FK Ekranas got through their ties on Tuesday to take their place among a total of 28 clubs in the second qualifying round.

NK Gorica earned a plum tie against 1986 European champions Steaua Bucharest after beating Irish side Linfield 5-3 on aggregate following Wednesday's 2-2 draw in Slovenia.

Cork City, bidding to become the first Irish club to reach the Champions League group stage, beat Cypriot champions Apollon Limassol 2-1 on aggregate after a 1-1 away draw on Wednesday.

Like Gorica, Cork also find themselves up against former European champions in 1991 winners Red Star Belgrade, now widely known as Crvena Zvezda.

B36 Torshavn of the Faroe Islands face a huge task to reach the third qualifying round as they meet Fenerbahce after beating Malta's Birkirkara 5-2 on aggregate after a 2-2 home draw.

Latvia's Metalurgs Liepajas also have a tough match on their hands against Dynamo Kiev, having beaten Kazakhstan's Aktobe 2-1 on aggregate after a 1-0 first leg advantage on home soil.

The other ties see Iceland's FH Hafnarfjordur taking on Legia Warsaw, Finnish side Myllykosken Pallo-47 facing FC Copenhagen and Bosnia's NK Siroki Brijeg up against Hearts.

Hafnarfjordur beat Estonia's TVMK Tallinn 4-3 on aggregate while Myllykosken Pallo-47 overcame Welsh side TNS 2-0 and NK Siroki Brijeg beat Shakhtyor Soligorsk of Belarus 2-0.

The second qualifying round matches will take place on July 25/26 and Aug 1/2 and the teams involved will learn the exact dates of their games on Thursday.