Previous
Zenit St Petersburg
AS Monaco
ESPN3 4:00 PM GMT
Game Details
Atletico Madrid
Juventus
ESPN2, ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
Malmo FF
Olympiakos
ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
FC Basel
Liverpool
6:45 PM GMT
Game Details
Ludogorets Razgrad
Real Madrid
6:45 PM GMT
Game Details
Bayer Leverkusen
Benfica
ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
Anderlecht
Borussia Dortmund
ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
Arsenal
Galatasaray
6:45 PM GMT
Game Details
Leeds United
Reading
6:45 PM GMT
Game Details
Wolverhampton Wanderers
Huddersfield Town
6:45 PM GMT
Game Details
Fulham
Bolton Wanderers
7:00 PM GMT
Game Details
Puebla
UNAM
12:00 AM GMT
Game Details
America
Veracruz
1:00 AM GMT
Game Details
Morelia
Pachuca
1:00 AM GMT
Game Details
Chiapas
U. de G.
2:00 AM GMT
Game Details
Tijuana
Cruz Azul
2:45 AM GMT
Game Details
Ottawa Fury FC
Atlanta Silverbacks
11:00 PM GMT
Game Details
Libertad
River Plate
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Bahia
César Vallejo
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Emelec
Goiás EC
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Atlético Nacional
EC Vitória
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
San Lorenzo
Olimpo de Bahía Blanca
9:00 PM GMT
Game Details
Estudiantes La Plata
Independiente
11:30 PM GMT
Game Details
Crucero del Norte
Sp. Belgrano
6:30 PM GMT
Game Details
All Boys
Sarmiento de Junín
10:00 PM GMT
Game Details
Santa Marina
Atlético Tucumán
11:30 PM GMT
Game Details
Unión de Santa Fe
Patronato
11:30 PM GMT
Game Details
Boca Unidos
Colón de Santa Fe
12:00 AM GMT
Game Details
Instituto de Córdoba
Guaraní A. Franco
12:00 AM GMT
Game Details
Independiente Rivadavia
Huracán
12:00 AM GMT
Game Details
Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Aldosivi
12:30 AM GMT
Game Details
Cruzeiro
ABC
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Botafogo
Santos FC
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Corinthians
Atlético MG
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
América RN
Flamengo
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Los Caimanes
Inti Gas Deportes
4:00 PM GMT
Game Details
Unión Comercio
Universitario de Deportes
6:15 PM GMT
Game Details
Sporting Cristal
Real Garcilaso
8:30 PM GMT
Game Details
León de Huánuco
César Vallejo
Postp
Game Details
Guaraní
3 de Febrero
9:30 PM GMT
Game Details
Deportivo Capiatá
Sportivo Luqueño
10:00 PM GMT
Game Details
Libertad
Nacional
11:10 PM GMT
Game Details
General Díaz
Olimpia
11:40 PM GMT
Game Details
Mushuc Runa
U. Católica
9:00 PM GMT
Game Details
Manta F.C.
Barcelona
12:00 AM GMT
Game Details
Olmedo
Club Deportivo Cuenca
12:00 AM GMT
Game Details
El Nacional
LDU Quito
12:15 AM GMT
Game Details
Independiente del Valle
Deportivo Quito
12:15 AM GMT
Game Details
Club Petrolero de Yacuiba
The Strongest
7:00 PM GMT
Game Details
San José
Oriente Petrolero
12:00 AM GMT
Game Details
Western Sydney Wanderers
FC Seoul
2
0
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
CD Dragon
Alianza FC
Postp
Postponed - now being played Wed, Oct 1
Game Details
Valledupar F.C.
Atlético Junior
8:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Patriotas F.C.
Once Caldas
12:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Next
 Posted by ESPN Staff
Jan 2, 2006

Ivorians name 27 for training camp

ABIDJAN, Jan 2 (Reuters) - The Ivory Coast have named 27 players for a training camp in the United Arab Emirates later this week to prepare for the African Nations Cup.

First choice goalkeeper Jean-Jacques Tizie returns from the injury that has kept him out of the side for the last five months and the Belgium-based pair of Seydou Kante and Marco Ne have been handed recalls to the squad.

Coach Henri Michel is to cut his squad to 23 before next week's deadline for the January 20-February 10 tournament in Egypt.

The Ivorian side, who will be playing in the World Cup in Germany later this year, leave for Dubai on Saturday and are due to stay there until three days before their opening Group A game against Morocco in Cairo on January 21.

The Ivorians also play hosts Egypt and Libya in their group.

Squad:

Goalkeepers: Boubacar Barry (Beveren), Gerard Gnanhouan (Montpellier), Jean-Jacques Tizie (Esperance)

Defenders: Arthur Boka (Racing Strasbourg), Guy Demel (Hamburg SV), Cyrille Domoraud (Creteil), Emmanuel Eboue (Arsenal), Seydou Kante (Beveren), Blaise Kossi Kouassi (Troyes), Abdoulaye Meite (Olympique Marseille), Kolo Toure (Arsenal), Marc Zoro (Messina)

Midfielders: Kanga Akale (AJ Auxerre), Abdoulaye Djire (Beveren), Emerse Fae (Nantes), Christian Koffi Ndri (Le Mans), Marco Ne (Beveren), Siaka Tiene (St Etienne), Gilles Yapi Yapo (Nantes), Gneri Yaya Toure (Olympiakos Piraeus), Didier Zokora (St Etienne)

Strikers: Aruna Dindane (Racing Lens), Didier Drogba (Chelsea), Bonaventure Kalou (Paris St Germain), Arouna Kone (PSV Eindhoven), Bakary Kone (Nice), Kandia Traore (Le Havre).