Previous
AS Roma
CSKA Moscow
5
0
LIVE 67'
Game Details
Bayern Munich
Manchester City
0
0
LIVE 65'
Game Details
Ajax Amsterdam
Paris Saint-Germain
0
1
LIVE 68'
Game Details
Barcelona
Apoel Nicosia
1
0
LIVE 68'
Game Details
Chelsea
Schalke 04
1
1
LIVE 65'
Game Details
NK Maribor
Sporting Lisbon
0
0
LIVE 68'
Game Details
Athletic Bilbao
Shakhtar Donetsk
0
0
LIVE 66'
Game Details
FC Porto
BATE Borisov
5
0
LIVE 65'
Game Details
Blackburn Rovers
Derby County
1
3
LIVE 68'
Game Details
Nottingham Forest
Fulham
2
2
LIVE 64'
Game Details
Fleetwood Town
Barnsley
0
0
LIVE 68'
Game Details
FC Magna Wr. Neustadt
Rapid Vienna
1
5
FT
Game Details
SV Grodig
SC Rheindorf Altach
3
3
FT
Game Details
Montreal Impact
New York Red Bulls
12:00 AM GMT
Game Details
Bayamon FC
America
12:00 AM GMT
Game Details
Municipal
Real Espana
2:00 AM GMT
Game Details
Huachipato
U. Católica
9:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Universitario de Sucre
César Vallejo
10:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
River Plate
Godoy Cruz de Mendoza
12:15 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Libertad
Barcelona
12:15 AM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 1
Game Details
San Lorenzo
Defensa y Justicia
10:00 PM GMT
Game Details
Nueva Chicago
Boca Unidos
0
0
LIVE 80'
Game Details
Huracán
Crucero del Norte
10:00 PM GMT
Game Details
Aldosivi
Douglas Haig
11:00 PM GMT
Game Details
Guarini A. Franco
Ferro Carril Oeste
12:00 AM GMT
Game Details
Independiente Rivadavia
All Boys
12:00 AM GMT
Game Details
Patronato
Atlético Tucumán
12:00 AM GMT
Game Details
Sarmiento de Junín
Santamarina
12:00 AM GMT
Game Details
Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Instituto de Córdoba
12:30 AM GMT
Game Details
At. San Luis
Correcaminos
12:00 AM GMT
Game Details
Irapuato
Altamira
12:00 AM GMT
Game Details
Oaxaca
Lobos BUAP
12:00 AM GMT
Game Details
Chiapas
Veracruz
2:00 AM GMT
Game Details
Queretaro
U.A.N.L
2:00 AM GMT
Game Details
U. de G.
Atlas
2:00 AM GMT
Game Details
Cruzeiro
Atletico Paranaense
10:30 PM GMT
Game Details
EC Vitória
Fluminense FC
10:30 PM GMT
Game Details
Figueirense FC
Criciúma
12:00 AM GMT
Game Details
Sport
Internacional
12:00 AM GMT
Game Details
Botafogo
Bahia
1:00 AM GMT
Game Details
Coritiba FBC
São Paulo
1:00 AM GMT
Game Details
Palmeiras
Flamengo
1:00 AM GMT
Game Details
Alianza Lima
Inti Gas Deportes
12:00 AM GMT
Game Details
12 de Octubre
Nacional
9:00 PM GMT
Game Details
FC Seoul
Western Sydney Wanderers
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Bay United
Mamelodi Sundowns
Postp
Game Details
Chippa United
Orlando Pirates
Postp
Game Details
Free State Stars
Moroka Swallows
Postp
Game Details
Mpumalanga Black Aces
Ajax Cape Town
Postp
Game Details
Silver Stars
Pretoria Univ
Postp
Game Details
SuperSport United
Bloem Celtic
Postp
Game Details
Alajuelense
Belen
2:00 AM GMT
Game Details
Patriotas F.C.
La Equidad
8:00 PM GMT
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
Atlético Junior
Llaneros
11:00 PM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
Boyacá Chicó FC
Once Caldas
12:30 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 2
Game Details
Deportes Tolima
Independiente Medellín
12:30 AM GMT
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Independiente Santa Fe
Cucuta
12:45 AM GMT
Leg 2Aggregate: 2 - 1
Game Details
Next

Danny Welbeck will be worth the wait

Arsenal 9 hours ago
Read

Danny Welbeck will be worth the wait

Arsenal 9 hours ago
Read

Media slam Arsenal 'soft centre'

Arsenal 12 hours ago
Read
Mar 7, 2013

Arshavin and Pogrebnyak miss out

Russia coach Fabio Capello has once again overlooked experienced duo Andrei Arshavin and Pavel Pogrebnyak for his 2014 World Cup qualifying squad.

Capello is focusing on youth and did not find a place in his squad back in October for Arsenal's Arshavin, a former captain of his country, or Reading striker Pogrebnyak. Now, as the Russians prepare for their World Cup qualifying Group F match away to Northern Ireland in Belfast on March 22, which will be followed by a friendly at Chelsea's Stamford Bridge ground in London three days later, both have been left out again.

Anzhi Makhachkala duo Fyodor Smolov and Oleg Shatov did make the 27-man squad, though Capello said he would trim it to 23 players next week.

Russia have won all four of their matches in Group F to date and have yet to concede a goal either.

Squad:

Goalkeepers: Igor Akinfeyev (CSKA Moscow), Anton Shunin (Dynamo Moscow), Vladimir Gabulov (Anzhi Makhachkala), Sergei Ryzhykov (Rubin Kazan)

Defenders: Alexander Anyukov (Zenit St Petersburg), Alexei Berezutsky (CSKA Moscow), Vasily Berezutsky (CSKA Moscow), Sergei Ignashevich (CSKA Moscow), Kirill Nababkin (CSKA Moscow), Andrei Yeshchenko (Anzhi Makhachkala), Arseny Logashov (Anzhi Makhachkala), Dmitry Kombarov (Spartak Moscow), Vladimir Granat (Dynamo Moscow)

Midfielders: Igor Denisov (Zenit St Petersburg), Roman Shirokov (Zenit St Petersburg), Vladimir Bystrov (Zenit St Petersburg), Viktor Faizulin (Zenit St Petersburg), Alan Dzagoyev (CSKA Moscow), Denis Glushakov (Lokomotiv Moscow), Alexander Samedov (Lokomotiv Moscow), Yuri Zhirkov (Anzhi Makhachkala), Oleg Shatov (Anzhi Makhachkala), Oleg Ivanov (Terek Grozny)

Forwards: Alexander Kerzhakov (Zenit St Petersburg), Alexander Kokorin (Dynamo Moscow), Fyodor Smolov (Anzhi Makhachkala), Maxim Grigoryev (Lokomotiv Moscow).

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.