Featured Matches
Previous
Celtic
KR Reykjavik
6:45 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 0
Game Details
FC Levadia Tallinn
Sparta Prague
4:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 7
Game Details
Skenderbeu
BATE Borisov
6:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 0
Game Details
Debrecen
Cliftonville
6:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 0
Game Details
VMFD Zalgiris
Dinamo Zagreb
6:15 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 2
Game Details
Sutjeska
Sheriff Tiraspol
0
3
FT
Leg 2. Aggregate: 0 - 5
Game Details
F91 Dudelange
Ludogorets Razgrad
4:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 4
Game Details
FC Levadia Tallinn
Sparta Prague
4:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 7
Game Details
FK Qarabag
Valletta
4:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 0
Game Details
Maccabi Tel-Aviv
Santa Coloma
5:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 0
Game Details
T.N.S.
Slovan Bratislava
5:45 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 1
Game Details
HB Torshavn
Partizan Belgrade
6:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 3
Game Details
Skenderbeu
BATE Borisov
6:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 0
Game Details
VMFD Zalgiris
Dinamo Zagreb
6:15 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 2
Game Details
Debrecen
Cliftonville
6:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 0
Game Details
Celtic
KR Reykjavik
6:45 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 0
Game Details
Zeljeznicar Sarajevo
Metalurg
7:00 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 0 - 0
Game Details
Sarpsborg FK
Aalesund
2
0
LIVE 35'
Game Details
Nacional
Defensor Sporting
12:15 AM GMT
Leg 1
Game Details
Olimpo de Bahía Blanca
Atletico Rafaela
6:00 PM GMT
Game Details
Figueirense FC
Bragantino
10:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 2
Game Details
Icasa
Portuguesa de Desportos
10:00 PM GMT
Game Details
Goianiense
Oeste
10:30 PM GMT
Game Details
Next
Jul 24, 2012

Champions League qualifying draw

Celtic will face HJK Helsinki in the third qualifying round of the Champions League, while their fellow SPL side Motherwell have been drawn against Greek team Panathinaikos.

SPL winners Celtic were in the Champions section of the draw and will be at home in the first leg.

Motherwell, who were unseeded in Friday's draw, will play the first leg of their match against the 2-time Greek title winners at Fir Park.

Ties to be played July 31, August 1 and August 7, 8.

There are two routes, one for those who qualified without winning their league and one for the champions.

After this round, the following clubs join in the play-off round (Champions Route) (drawn August 31): Malaga, Udinese, Braga, Borussia Monchengladbach, Lille, Spartak Moscow.

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.