Featured Matches
Previous
Aston Villa
Hull City
12:30 PM GMT
Game Details
Tottenham Hotspur
Liverpool
12:30 PM GMT
Game Details
Leicester City
Arsenal
3:00 PM GMT
Game Details
AC Milan
Lazio
4:00 PM GMT
Game Details
Villarreal
Barcelona
5:00 PM GMT
Game Details
Real Sociedad
Real Madrid
7:00 PM GMT
Game Details
Aston Villa
Hull City
12:30 PM GMT
Game Details
Tottenham Hotspur
Liverpool
12:30 PM GMT
Game Details
Leicester City
Arsenal
3:00 PM GMT
Game Details
Villarreal
Barcelona
5:00 PM GMT
Game Details
Deportivo La Coruña
Rayo Vallecano
7:00 PM GMT
Game Details
Real Sociedad
Real Madrid
7:00 PM GMT
Game Details
Elche
Granada
9:00 PM GMT
Game Details
Mainz
Hannover 96
1:30 PM GMT
Game Details
SC Freiburg
Borussia Monchengladbach
3:30 PM GMT
Game Details
AC Milan
Lazio
4:00 PM GMT
Game Details
Atalanta
Hellas Verona
4:00 PM GMT
Game Details
Cesena
Parma
6:45 PM GMT
Game Details
Genoa
Napoli
6:45 PM GMT
Game Details
Palermo
Sampdoria
6:45 PM GMT
Game Details
Sassuolo
Cagliari
6:45 PM GMT
Game Details
Torino
Internazionale
6:45 PM GMT
Game Details
Udinese
Empoli
6:45 PM GMT
Game Details
Bordeaux
Bastia
12:00 PM GMT
Game Details
Metz
Lyon
3:00 PM GMT
Game Details
Paris Saint-Germain
St Etienne
7:00 PM GMT
Game Details
Notts County
Bristol City
2:00 PM GMT
Game Details
Dundee
Celtic
1
0
LIVE 15'
Game Details
Llagostera
Leganes
5:00 PM GMT
Game Details
Real Betis
Numancia
5:00 PM GMT
Game Details
Sporting Gijon
Ponferradina
5:00 PM GMT
Game Details
Alavés
Recreativo Huelva
7:00 PM GMT
Game Details
Mallorca
Las Palmas
7:00 PM GMT
Game Details
SV Sandhausen
FC Ingolstadt 04
0
1
LIVE 18'
Game Details
TSV 1860 Munich
SV Darmstadt 98
0
0
LIVE 17'
Game Details
TSV Eintracht Braunschweig
VfL Bochum
1
1
LIVE 18'
Game Details
PSV Eindhoven
Vitesse Arnhem
1
0
LIVE 60'
Game Details
FC Groningen
Ajax Amsterdam
12:30 PM GMT
Game Details
NAC Breda
PEC Zwolle
12:30 PM GMT
Game Details
Twente Enschede
Feyenoord Rotterdam
2:45 PM GMT
Game Details
Roda JC Kerkrade
MVV Maastricht
12:30 PM GMT
Game Details
Gil Vicente
Maritimo
3:00 PM GMT
Game Details
FC Penafiel
Paços de Ferreira
4:00 PM GMT
Game Details
CD Nacional de Madeira
Arouca
5:00 PM GMT
Game Details
FC Porto
Moreirense
5:00 PM GMT
Game Details
Benfica
Sporting Lisbon
6:00 PM GMT
Game Details
CSKA Moscow
Rostov
6
0
FT
Game Details
FK Rubin Kazan
FC Ufa
12:00 PM GMT
Game Details
Lokomotiv Moscow
Zenit St Petersburg
2:00 PM GMT
Game Details
Krasnodar
Dinamo Moscow
4:15 PM GMT
Game Details
Erciyesspor
Trabzonspor
3:30 PM GMT
Game Details
Sivasspor
Gaziantepspor
3:30 PM GMT
Game Details
Balikesirspor
Akhisar Belediye
Postp
Game Details
Caykur Rizespor
Genclerbirligi
Postp
Game Details
Fenerbahce
Karabukspor
6:00 PM GMT
Game Details
Asteras Tripoli
Levadiakos
4:15 PM GMT
Game Details
FC Xanthi
Kerkyra
4:15 PM GMT
Game Details
Niki Volos
Atromitos
4:15 PM GMT
Game Details
Platanias
PAOK Salonika
4:15 PM GMT
Game Details
Panathinaikos
Panionios
6:30 PM GMT
Game Details
Club Brugge
Anderlecht
12:30 PM GMT
Game Details
KSC Lokeren
Standard Liege
4:00 PM GMT
Game Details
Royal Charleroi SC
KV Mechelen
6:00 PM GMT
Game Details
Rapid Vienna
SV Grodig
2:30 PM GMT
Game Details
Silkeborg IF
AaB
11:00 AM GMT
Game Details
FC Midtjylland
Esbjerg
1:00 PM GMT
Game Details
FC Nordsjaelland
Brøndby
3:00 PM GMT
Game Details
Odense BK
FC Copenhagen
5:00 PM GMT
Game Details
IFK
Kalmar FF
1:00 PM GMT
Game Details
IFK Norrkoping
AIK
1:00 PM GMT
Game Details
Djurgarden
Malmo FF
3:30 PM GMT
Game Details
Elfsborg
Falkenbergs FF
3:30 PM GMT
Game Details
Helsingborg
Halmstad
Postp
Game Details
Orebro SK
Brommapojkarna
Postp
Game Details
Lillestrom
Haugesund
1:30 PM GMT
Game Details
IK Start
Sogndal
4:00 PM GMT
Game Details
Stabaek
Sandnes Ulf
4:00 PM GMT
Game Details
Viking FK
Rosenborg
4:00 PM GMT
Game Details
SK Brann
Molde
5:00 PM GMT
Game Details
Grasshoppers
FC Vaduz
11:45 AM GMT
Game Details
St Gallen
FC Zürich
11:45 AM GMT
Game Details
FC Basel
Young Boys
2:00 PM GMT
Game Details
DC United
New York Red Bulls
6:30 PM GMT
Game Details
Chivas USA
Los Angeles Galaxy
12:00 AM GMT
Game Details
Toluca
Veracruz
5:00 PM GMT
Game Details
Guadalajara
Cruz Azul
10:00 PM GMT
Game Details
FC Edmonton
Minnesota United FC
8:00 PM GMT
Game Details
Belgrano de Córdoba
Atletico Rafaela
6:15 PM GMT
Game Details
Independiente
Racing Club
6:15 PM GMT
Game Details
Atletico Rafaela
Gimnasia La Plata
7:00 PM GMT
Game Details
Boca Juniors
Vélez Sarsfield
9:15 PM GMT
Game Details
San Lorenzo
River Plate
12:30 AM GMT
Game Details
Botafogo
Santos FC
7:00 PM GMT
Game Details
Corinthians
Fluminense FC
7:00 PM GMT
Game Details
Coritiba FBC
Atlético MG
7:00 PM GMT
Game Details
Figueirense FC
São Paulo
7:00 PM GMT
Game Details
Sport
Criciúma
7:00 PM GMT
Game Details
EC Vitória
Flamengo
9:30 PM GMT
Game Details
Goiás EC
Atletico Paranaense
9:30 PM GMT
Game Details
Gremio
Bahia
9:30 PM GMT
Game Details
Universidad Católica
O'Higgins
4:00 PM GMT
Game Details
Universidad de Concepción
Unión La Calera
7:00 PM GMT
Game Details
Cobresal
Cobreloa
7:30 PM GMT
Game Details
Municipal Iquique
Barnechea
7:30 PM GMT
Game Details
Audax Italiano
Ñublense
10:00 PM GMT
Game Details
Atenas
Racing (U)
6:00 PM GMT
Game Details
Rampla Juniors
River Plate
6:00 PM GMT
Game Details
Rentistas
Sud América
6:00 PM GMT
Game Details
Wanderers
Danubio F.C.
6:00 PM GMT
Game Details
Cerro
Juventud
6:30 PM GMT
Game Details
Peñarol
Tacuarembó FC
9:00 PM GMT
Game Details
Envigado
Deportivo Pasto
6:45 PM GMT
Game Details
Deportivo Cali
Atlético Junior
8:45 PM GMT
Game Details
Deportes Tolima
Once Caldas
10:30 PM GMT
Game Details
Independiente Medellín
Aguilas Doradas
10:45 PM GMT
Game Details
Millonarios
Independiente Santa Fe
12:45 AM GMT
Game Details
Sporting Cristal
Los Caimanes
4:00 PM GMT
Game Details
Sport Huancayo
UTC
6:15 PM GMT
Game Details
León de Huánuco
Inti Gas Deportes
8:30 PM GMT
Game Details
Olimpia
Cerro Porteño
8:00 PM GMT
Game Details
Sportivo Luqueño
General Díaz
8:00 PM GMT
Game Details
Rubio Ñú
Deportivo Capiatá
10:00 PM GMT
Game Details
Guaraní
Libertad
10:30 PM GMT
Game Details
El Nacional
Mushuc Runa
4:00 PM GMT
Game Details
Manta F.C.
U. Católica
5:00 PM GMT
Game Details
Club Deportivo Cuenca
Deportivo Quito
6:00 PM GMT
Game Details
Olmedo
Liga de Loja
6:00 PM GMT
Game Details
Barcelona
LDU Quito
9:45 PM GMT
Game Details
Independiente del Valle
Emelec
10:00 PM GMT
Game Details
Atlético Venezuela
Deportivo Anzoategui
8:30 PM GMT
Game Details
Deportivo Petare
Carabobo
8:30 PM GMT
Game Details
Estudiantes de Mérida
Deportivo Lara
8:30 PM GMT
Game Details
Llaneros
Tucanes
8:30 PM GMT
Game Details
Mineros
Caracas F.C.
Postp
Game Details
Portuguesa
Zulia
8:30 PM GMT
Game Details
Club Petrolero de Yacuiba
Nacional Potosí
7:00 PM GMT
Game Details
Sport Boys Warnes
Wilstermann
7:00 PM GMT
Game Details
Real Potosí
San José
7:30 PM GMT
Game Details
Universitario de Sucre
Bolívar
9:00 PM GMT
Game Details
Oriente Petrolero
Blooming
11:00 PM GMT
Game Details
Mamelodi Sundowns
Amazulu
1:00 PM GMT
Game Details
Silver Stars
Bloem Celtic
1:00 PM GMT
Game Details
Cartagines
Perez Zeledon
5:00 PM GMT
Game Details
Belen
Carmelita
7:00 PM GMT
Game Details
Universidad De Costa Rica
Limon
7:00 PM GMT
Game Details
Club Sport Uruguay
Saprissa
9:00 PM GMT
Game Details
Malacateco
Xelaju
5:00 PM GMT
Game Details
Suchitepequez
Petapa
5:00 PM GMT
Game Details
Coatepeque
Universidad de San Carlos
6:00 PM GMT
Game Details
Penarol
Municipal
Postp
Postponed - now being played Fri,Oct 3
Game Details
C.D.Real Sociedad
Vida
8:00 PM GMT
Game Details
CD Motagua
Olimpia
10:00 PM GMT
Game Details
Marathon
Real Espana
11:00 PM GMT
Game Details
Seattle Reign FC
FC Kansas City
ESPN2 7:00 PM GMT
Game Details
Next
Manchester CityManchester City
Stoke CityStoke City
0
1
FT
Game Details
Newcastle UnitedNewcastle United
Crystal PalaceCrystal Palace
3
3
FT
Game Details
 Posted by ESPN Staff
Apr 19, 2012

Corinthians march into next round

Corinthians completed a successful Copa Libertadores group stage campaign by hammering 10-man Deportivo Tachira 6-0 in Sao Paulo.

The Brazilian giants were quickly on their way as Danilo headed in a Sheik free-kick on 17 minutes before Paulinho doubled the gap nine minutes later.

The Venezuelan side's task got even harder on 36 minutes when defender Andres Rouga was sent-off for a tackle on Danilo.

Corinthians took until the 62nd minute to make the man advantage count, when Jorge Henrique netted, before they powered away.

Emerson added a fourth on 70 minutes and two minutes later Liedson rode his luck to tap in after his initial penalty was saved by Tachira goalkeeper Roberts Rivas.

Douglas sealed a fourth win of a comfortable group stage for Corinthians with an 83rd-minute penalty.

"Corinthians become stronger and stronger thanks to the unity the team has," Liedson told reporters in Sao Paulo.

Corinthians finished top of Group Six on 14 points, three ahead of Cruz Azul who had also already qualified before they thumped Paraguay's Nacional 4-1.

The Mexican team took the lead in the 20th minute thanks to Javier Orozco and, even though Gustavo Cristaldo equalised on 43 minutes, Cruz Azul went into half-time 2-1 ahead after Maranhao scored seconds before the whistle.

Omar Bravo and Edixon Perea scored after the break to ensure victory.

Cruz Azul boss Enrique Meza said he was satisfied with second spot in the group, saying: "It is not what we expected in the beginning, but we deserve to be where we are. Corinthians is one of the best teams in the tournament."

Brazil's Fluminense finished the group stage with the best record of any team thanks to a 2-1 away win over Arsenal in Argentina.

A last-gasp Rafael Moura winner ensured Fluminense will have the chance to play the second leg of all their play-off ties at home in Rio de Janeiro.

Carlinhos beat Arsenal goalkeeper Cristian Campestrini to put 'O Flu' ahead in the 34th minute and Nicolas Aguirre equalised with only 10 minutes remaining. But with five minutes left Campestrini fouled Thiago Neves in the area and was sent off.

As Arsenal boss Gustavo Alfaro had already made the three substitutions, midfielder Diego Torres took the goalkeeper's gloves.

Torres briefly became a hero as he saved Neves' penalty, but he failed to catch Manuel Lanzini cross to allow Moura to snatch the win in the third minute of injury-time.

Fluminense won five of their six matches in Group Four and only lost to Boca Juniors a week ago in Rio de Janeiro.

Six-time Libertadores champions Boca Juniors ended in second place after they beat Venezuela's Zamora 2-0 at home.

Nicolas Blandi and Juan Roman Riquelme scored in the second half. Zamora midfielder Dollbyz Rodriguez was sent off with nine minutes remaining after a tough tackle on Riquelme.

"We are happy, but if we want to win the Copa Libertadores, we must improve our form," Riquelme told Fox Sports.

Comments

Use a Facebook account to add a comment, subject to Facebook's Terms of Service and Privacy Policy. Your Facebook name, photo & other personal information you make public on Facebook will appear with your comment, and may be used on ESPN's media platforms. Learn more.