Previous
Zenit St Petersburg
AS Monaco
0
0
FT
Game Details
Atletico Madrid
Juventus
ESPN2, ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
Malmo FF
Olympiakos
ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
FC Basel
Liverpool
6:45 PM GMT
Game Details
Ludogorets Razgrad
Real Madrid
6:45 PM GMT
Game Details
Bayer Leverkusen
Benfica
ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
Anderlecht
Borussia Dortmund
ESPN3 6:45 PM GMT
Game Details
Arsenal
Galatasaray
6:45 PM GMT
Game Details
Leeds United
Reading
6:45 PM GMT
Game Details
Wolverhampton Wanderers
Huddersfield Town
6:45 PM GMT
Game Details
Fulham
Bolton Wanderers
7:00 PM GMT
Game Details
Puebla
UNAM
12:00 AM GMT
Game Details
America
Veracruz
1:00 AM GMT
Game Details
Morelia
Pachuca
1:00 AM GMT
Game Details
Chiapas
U. de G.
2:00 AM GMT
Game Details
Tijuana
Cruz Azul
2:45 AM GMT
Game Details
Ottawa Fury FC
Atlanta Silverbacks
11:00 PM GMT
Game Details
Libertad
River Plate
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Bahia
César Vallejo
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Emelec
Goiás EC
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Atlético Nacional
EC Vitória
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
San Lorenzo
Olimpo de Bahía Blanca
9:00 PM GMT
Game Details
Estudiantes La Plata
Independiente
11:30 PM GMT
Game Details
Crucero del Norte
Sp. Belgrano
0
0
LIVE 0'
Game Details
All Boys
Sarmiento de Junín
10:00 PM GMT
Game Details
Santa Marina
Atlético Tucumán
11:30 PM GMT
Game Details
Unión de Santa Fe
Patronato
11:30 PM GMT
Game Details
Boca Unidos
Colón de Santa Fe
12:00 AM GMT
Game Details
Instituto de Córdoba
Guaraní A. Franco
12:00 AM GMT
Game Details
Independiente Rivadavia
Huracán
12:00 AM GMT
Game Details
Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Aldosivi
12:30 AM GMT
Game Details
Cruzeiro
ABC
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Botafogo
Santos FC
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Corinthians
Atlético MG
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
América RN
Flamengo
1:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Los Caimanes
Inti Gas Deportes
0
0
FT
Game Details
Unión Comercio
Universitario de Deportes
6:15 PM GMT
Game Details
Sporting Cristal
Real Garcilaso
8:30 PM GMT
Game Details
León de Huánuco
César Vallejo
Postp
Game Details
Guaraní
3 de Febrero
9:30 PM GMT
Game Details
Deportivo Capiatá
Sportivo Luqueño
10:00 PM GMT
Game Details
Libertad
Nacional
11:10 PM GMT
Game Details
General Díaz
Olimpia
11:40 PM GMT
Game Details
Mushuc Runa
U. Católica
9:00 PM GMT
Game Details
Manta F.C.
Barcelona
12:00 AM GMT
Game Details
Olmedo
Club Deportivo Cuenca
12:00 AM GMT
Game Details
El Nacional
LDU Quito
12:15 AM GMT
Game Details
Independiente del Valle
Deportivo Quito
12:15 AM GMT
Game Details
Club Petrolero de Yacuiba
The Strongest
7:00 PM GMT
Game Details
San José
Oriente Petrolero
12:00 AM GMT
Game Details
Western Sydney Wanderers
FC Seoul
2
0
FT
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
CD Dragon
Alianza FC
Postp
Postponed - now being played Wed, Oct 1
Game Details
Valledupar F.C.
Atlético Junior
8:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Patriotas F.C.
Once Caldas
12:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Next

Prem Statistics

Rank Player Club YC RC Points
1 Thabo Matlaba Orlando Pirates 3 1 6
2 Michael Morton SuperSport United 2 1 5
Lehlohonolo Nonyane Mpumalanga Black Aces 2 1 5
Alfred Ndengane Bloem Celtic 2 1 5
5 Vuyisile Ntombayithethi Pretoria Univ 4 0 4
Angelo Kerspuy Free State Stars 1 1 4
Lantshene Phalane Moroka Swallows 1 1 4
Rofiwa Tshikovhi Silver Stars 1 1 4
Siyabonga Ngubane Pretoria Univ 1 1 4
Sandile Zuke Bidvest Wits 1 1 4
Nazeer Allie Ajax Cape Town 1 1 4
Lawrence Molekwane Bay United 1 1 4
Luvhengo Mungomeni Moroka Swallows 4 0 4
14 Onismor Bhasera Bidvest Wits 3 0 3
Elias Ngwepe Bay United 0 1 3
Keegan Ritchie Bloem Celtic 3 0 3
George Maluleka Kaizer Chiefs 3 0 3
Prince Mxumalo SuperSport United 0 1 3
Travis Graham Ajax Cape Town 3 0 3
Enver Esterhuizen Moroka Swallows 0 1 3
Rudi Charles Isaacs Moroka Swallows 3 0 3
Mohau Mokate Maritzburg Utd 0 1 3
Bevan Fransman Bloem Celtic 3 0 3
Christoph Komane Chippa United 0 1 3
Frank Mhango Bloem Celtic 0 1 3
Clayton Daniels SuperSport United 3 0 3
Thulani Hlatshwayo Bidvest Wits 3 0 3
28 Thandani Ntshumayelo Orlando Pirates 2 0 2
Carlington Nyadombo Amazulu 2 0 2
Sylvester Thapelo Tshilo Bay United 2 0 2
Edwin Gyimah Mpumalanga Black Aces 2 0 2
Reneilwe Letsholonyane Kaizer Chiefs 2 0 2
Cecil Lolo Ajax Cape Town 2 0 2
Dillon Sheppard Bidvest Wits 2 0 2
Mpho Matsinyane Pretoria Univ 2 0 2
Ouro Sadate Amazulu 2 0 2
Thabiso Nkoana Ajax Cape Town 2 0 2
Tebogo Reuben Monyai Pretoria Univ 2 0 2
Subisiso Vilakazi Bidvest Wits 2 0 2
Abbubaker Mobara Ajax Cape Town 2 0 2
Gumede Tshepo Silver Stars 2 0 2
Nathan Paulse Ajax Cape Town 2 0 2
Khumbulani Banda Maritzburg Utd 2 0 2
Joseph Molangoane Chippa United 2 0 2
Ugonna Uzochukwu Chippa United 2 0 2
Siphelele Promise Mthembu Kaizer Chiefs 2 0 2
William Nkululeko Twala Chippa United 2 0 2
James Okwuosa Chippa United 2 0 2
Musa Nyatama Bloem Celtic 2 0 2
Sandile Sibande Moroka Swallows 2 0 2