Featured Matches
Previous
Liverpool
Manchester City
(3) 2
(1) 2
FT-Pens
Game Details
Bayern Munich
Guadalajara
12:00 AM GMT
Game Details
Brighton & Hove Albion
Southampton
6:45 PM GMT
Game Details
AS Trencin
Hull City
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Mlada Boleslav
Lyon
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Real Sociedad
Aberdeen
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Shakhter Karagandy
Hajduk Split
4
2
FT
Leg 1
Game Details
Astana 1964
AIK Solna
0
0
FT
Leg 1
Game Details
Neftchi Baku PFC
Chikhura Sachkhere
3:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Omonia Nicosia
Metalurg
4:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
FK Astra Giurgiu
Liberec
4:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Ruch Chorzow
Esbjerg FB
4:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Dinamo Moscow
Hapoel Kiryat Shmona
4:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Elfsborg
FH Hafnarfjordur
4:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Karabükspor
Rosenborg
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Mlada Boleslav
Lyon
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
AS Trencin
Hull City
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Brommapojkarna
Torino
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
PSV Eindhoven
St. Pölten
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Dinamo Minsk
CFR Cluj-Napoca
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
IFK Goteborg
Rio Ave
5:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
FC Zorya Luhansk
Molde
5:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
BSC Young Boys
Ermis Aradippou
5:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
RNK Split
FC Chornomorets Odessa
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
S.V. Zulte Waregem
Shakhter Soligorsk
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Petrolul Ploiesti
Viktoria Plzen
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Víkingur Gøta
Rijeka
6:00 PM GMT
Leg 1
Game Details
Mainz
Asteras Tripolis
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Diosgyor VTK
Kuban Krasnodar
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Stjarnan
Lech Poznan
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
FK Sarajevo
Atromitos
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Real Sociedad
Aberdeen
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Club Brugge
Brøndby
6:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
St Johnstone
FC Spartak Trnava
6:45 PM GMT
Leg 1
Game Details
SV Grödig Amateure
Zimbru Chisinau
7:05 PM GMT
Leg 1
Game Details
Brighton & Hove Albion
Southampton
6:45 PM GMT
Game Details
Bayern Munich
Guadalajara
12:00 AM GMT
Game Details
Londrina
Santos FC
12:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Coritiba FBC
Paysandu SC
12:00 AM GMT
Leg 1
Game Details
Unión Comercio
Sport Huancayo
4:00 PM GMT
Game Details
Melgar
San Martin
6:15 PM GMT
Game Details
Sporting Cristal
León de Huánuco
8:30 PM GMT
Game Details
Sky Blue FC
Western New York Flash
11:00 PM GMT
Game Details
Next

Statistics

Rank Player Club Goals
1 Artem Dzjuba Rostov 10
2 Miguel Danny Zenit St Petersburg 9
3 Yura Movsisyan Spartak Moscow 8
4 Hulk Zenit St Petersburg 7
Dame Ndoye Lokomotiv Moscow 7
Georgi Peev FK Amkar Perm 7
Andriy Voronin Dinamo Moscow 7
8 Spartak Gogniev Ural Sverdlovsk Oblast 6
9 Jose Salomon Rondon FK Rubin Kazan 5
Ibrahima Balde Kuban Krasnodar 5
Carneiro Wanderson Krasnodar 5
Mauricio Pereyra Krasnodar 5
Joao Santos Krasnodar 5
Roman Shirokov Zenit St Petersburg 5
Aleksandr Kokorin Dinamo Moscow 5
Ahmed Musa CSKA Moscow 5
Seydou Doumbia CSKA Moscow 5
18 Jose Jurado Spartak Moscow 4
Dmitri Tarasov Lokomotiv Moscow 4
Roman Pavlyuchenko Lokomotiv Moscow 4
Gheorghe Bucur Kuban Krasnodar 4
Martin Jakubko FK Amkar Perm 4
Cristian Noboa Dinamo Moscow 4
24 Pavel Yakovlev Spartak Moscow 3
Igor Portnyagin FK Tom Tomsk 3
Shota Bibilov Volga Nizhny Novgorod 3
Zoran Tosic CSKA Moscow 3
Emmanuel Emenike Spartak Moscow 3
Alexander Kerzhakov Zenit St Petersburg 3
Gokdeniz Karadeniz FK Rubin Kazan 3
Bitencourt Maicon Lokomotiv Moscow 3
Ibragim Callagov Krylia Sovetov Samara 3
Aras Özbiliz Spartak Moscow 3
Pavel Mamaev Krasnodar 3
Pavel Solomatin Anzhi Makhachkala 3
Oleg Shatov Zenit St Petersburg 3
Alexander Samedov Lokomotiv Moscow 3
Luis Caballero Krylia Sovetov Samara 3
39 Roman Shishkin Lokomotiv Moscow 2
Andrey Arshavin Zenit St Petersburg 2
Andrei Karyaka Volga Nizhny Novgorod 2
Kirill Panchenko FK Tom Tomsk 2
Ailton Jose Almeida Terek Grozny 2
Alexander Ryazantsev FK Rubin Kazan 2
Igor Lebedenko Terek Grozny 2
Sergey Kornilenko Krylia Sovetov Samara 2
Roman Eremenko FK Rubin Kazan 2
Viktor Faitzulin Zenit St Petersburg 2
Artur Sarkisov Ural Sverdlovsk Oblast 2
Junior Mauricio Terek Grozny 2