UEFA Champions League
Previous
Aktobe Lento
Dinamo Tbilisi
3
0
FT
Leg 2. Aggregate: 4 - 0
Game Details
FK Ventspils
Malmo FF
0
1
FT
Leg 2. Aggregate: 0 - 1
Game Details
HJK Helsinki
Rabotnicki Kometal
2
1
FT
Leg 2. Aggregate: 2 - 1
Game Details
Steaua Bucuresti
Stromsgodset
2
0
FT
Leg 2. Aggregate: 3 - 0
Game Details
NK Maribor
Zrinjski Mostar
2
0
FT
Leg 2. Aggregate: 2 - 0
Game Details
St Patricks
Legia Warsaw
0
5
FT
Leg 2. Aggregate: 1 - 6
Game Details
FC Aarau
FC Sion Sitten
1
0
FT
Game Details
FC Zürich
FC Thun
2
1
FT
Game Details
San Jose
Chicago
2:30 AM GMT
Game Details
San Antonio Scorpions
Carolina RailHawks
12:30 AM GMT
Game Details
San Lorenzo
Bolívar
5
0
FT
Leg 1
Game Details
Arsenal de Sarandí
Instituto de Córdoba
0
0
FT
Game Details
Godoy Cruz de Mendoza
Defensa y Justicia
12:30 AM GMT
Game Details
Ceará
Chapecoense AF
10:30 PM GMT
Leg 2. Aggregate: 2 - 1
Game Details
Avaí
Palmeiras
0
2
FT
Leg 1
Game Details
ABC
Novo Hamburgo
10:30 PM GMT
Leg 1
Game Details
Santa Cruz FC
Botafogo da Paraiba
1:00 AM GMT
Leg 2. Aggregate: 1 - 1
Game Details
AA Ponte Preta
CR Vasco da Gama
0
0
LIVE 29'
Leg 1
Game Details
Corinthians
Bahia
1
0
LIVE 31'
Leg 1
Game Details
Alianza Lima
Sport Huancayo
1:00 AM GMT
Game Details
U. Católica
Mushuc Runa
Postp
Game Details
Emelec
Deportivo Quito
Postp
Game Details
Independiente del Valle
Club Deportivo Cuenca
Postp
Game Details
Olmedo
El Nacional
Postp
Game Details
Liga de Loja
LDU Quito
Postp
Game Details
Manta F.C.
Barcelona
Postp
Game Details
Albirex Niigata
FC Tokyo
0
1
FT
Game Details
Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse
4
0
FT
Game Details
Kashima Antlers
Omiya Ardija
2
2
FT
Game Details
Sagan Tosu
Kawasaki Frontale
0
1
FT
Game Details
Sanfrecce Hiroshima
Kashiwa Reysol
5
2
FT
Game Details
Tokushima Vortis
Urawa Red Diamonds
0
2
FT
Game Details
Vantforet Kofu
Cerezo Osaka
0
0
FT
Game Details
Vegalta Sendai
Nagoya Grampus Eight
3
3
FT
Game Details
Yokohama F. Marinos
Vissel Kobe
1
1
FT
Game Details
Washington Spirit
Portland Thorns FC
11:00 PM GMT
Game Details
Next

Criscito: AVB is right choice for Zenit | Brassell

Europe news Mar 20, 2014
Read

Statistics

Rank Player Club YC RC Points
1 Andrei Semenov FK Amkar Perm 2 2 8
Lassana Diarra Lokomotiv Moscow 2 2 8
3 Santos Ewerton Anzhi Makhachkala 4 1 7
Alexander Ryazantsev FK Rubin Kazan 1 2 7
Vladimir Rykov FK Tom Tomsk 4 1 7
6 Milan Vjestica Ural Sverdlovsk Oblast 3 1 6
Eugeni Aldonin Volga Nizhny Novgorod 3 1 6
Igor Lolo Rostov 3 1 6
9 Andrei Karyaka Volga Nizhny Novgorod 5 0 5
Juan Insaurralde Spartak Moscow 2 1 5
Artur Jedrzejczyk Krasnodar 2 1 5
Cristian Ansaldi Zenit St Petersburg 5 0 5
Kanga Kaku Guelor Rostov 5 0 5
IIya Maksimov Anzhi Makhachkala 2 1 5
Taras Mikhalik Lokomotiv Moscow 2 1 5
Denis Kolodin Volga Nizhny Novgorod 2 1 5
Kamil Agalarov Anzhi Makhachkala 2 1 5
Timofey Kalachev Rostov 5 0 5
19 Zhivko Milanov FK Tom Tomsk 4 0 4
Ivan Sierra Marcano FK Rubin Kazan 1 1 4
Blagoy Georgiev FK Amkar Perm 4 0 4
Adilson Warken Terek Grozny 4 0 4
Dmitri Tarasov Lokomotiv Moscow 4 0 4
Hulk Zenit St Petersburg 1 1 4
Georgi Shchennikov CSKA Moscow 1 1 4
Marcin Kowalcyzk Volga Nizhny Novgorod 1 1 4
Fedor Kudryashov Terek Grozny 1 1 4
Alexandru Gatcan Rostov 4 0 4
Pontus Wernbloom CSKA Moscow 4 0 4
Mauricio Pereyra Krasnodar 4 0 4
Pavel Ignatovich FK Tom Tomsk 4 0 4
Maxim Bordachev FK Tom Tomsk 1 1 4
Petr Nemov Krylia Sovetov Samara 4 0 4
Charles Kaboré Kuban Krasnodar 4 0 4
Kevin Kuranyi Dinamo Moscow 1 1 4
Sergey Omelyanchuk FK Tom Tomsk 4 0 4
Andreas Granqvist Krasnodar 1 1 4
Vedran Corluka Lokomotiv Moscow 4 0 4
Evgeni Balyaikin Krylia Sovetov Samara 4 0 4
40 Alexander Shyeshukov Rostov 3 0 3
Nicolas Lombaerts Zenit St Petersburg 3 0 3
Thomas Phibel FK Amkar Perm 3 0 3
Denis Glushakov Spartak Moscow 3 0 3
Semion Bulgaru Volga Nizhny Novgorod 3 0 3
Yan Tigorev Lokomotiv Moscow 3 0 3
Petar Zanev FK Amkar Perm 3 0 3
Stanislav Dragun Krylia Sovetov Samara 3 0 3
Piotr Polczak Volga Nizhny Novgorod 3 0 3
Vitalily Dyakov Rostov 3 0 3
Ivan Temnikov Terek Grozny 3 0 3