Previous
Tobol Kostanay
Jeunesse Esch
1
1
FT
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
Kairat Almaty
Siroki Brijeg
0
0
LIVE 35'
Leg 2Aggregate: 2 - 1
Game Details
FK Makedonija
Alashkert FC
0
1
LIVE 21'
Leg 2Aggregate: 1 - 4
Game Details
KS Teuta
FK Ventspils
0
0
LIVE 0'
Leg 2Aggregate: 0 - 3
Game Details
FC Inter Turku
Brøndby
8:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 4
Game Details
Rigas Futbola Skola
Olimpija Ljubljana
9:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 3 - 2
Game Details
FC Levadia Tallinn
Stjarnan
9:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 2
Game Details
RoPS
Aberdeen
9:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 2
Game Details
Universitatea Craiova
Sabail
9:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 3 - 2
Game Details
Levski Sofia
MFK Ruzomberok
9:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
Dinamo Minsk
FK Liepaja
9:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
Haugesund
Cliftonville
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 0
Game Details
Zalgiris Vilnius
Honvéd
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 3
Game Details
Petrocub-Hincesti
AEK Larnaca
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 1
Game Details
Apollon Limassol
Kauno Zalgiris
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
Zrinjski Mostar
Akademija Pandev
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 3 - 0
Game Details
Torpedo Kutaisi
Ordabasy Shymkent
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 1
Game Details
FC Milsami
FCSB
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
Cracovia
Dunajska Streda
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
FC Vaduz
Breidablik
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
Neftchi
Speranta Nisporeni
10:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 3 - 0
Game Details
Progres Niederkorn
Cork
10:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
Hapoel Be'er
KF Laci
10:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 1
Game Details
UE Engordany
Dinamo Tbilisi
10:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 6
Game Details
Vidi
FK Zeta
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 5 - 1
Game Details
IFK Norrkoping
St Patricks
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
B36 Torshavn
Crusaders
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
NS Mura
Maccabi Haifa
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
Hibernians
Shakhter Soligorsk
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 1
Game Details
Hajduk Split
Gzira United
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
FK Kukesi
Debrecen
11:00 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 3
Game Details
FC Vitebsk
KuPS Kuopio
11:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
Shkupi
Pyunik
11:30 AM UTC
Leg 2Aggregate: 3 - 3
Game Details
FC Spartak Trnava
Radnik Bijeljina
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
Radnicki Nis
Flora
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 2
Game Details
NK Domzale
Balzan FC
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 4 - 3
Game Details
Rangers
St. Joseph's
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 4 - 0
Game Details
Ballymena
Malmo FF
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 7
Game Details
Kilmarnock
Connah's Quay
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 1
Game Details
Buducnost Podgorica
JK Narva Trans
11:45 AM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 0
Game Details
Legia Warsaw
Europa FC
12:00 PM UTC
Leg 2Aggregate: 0 - 0
Game Details
KR Reykjavik
Molde
12:00 PM UTC
Leg 2Aggregate: 1 - 7
Game Details
Shamrock Rovers
SK Brann
12:00 PM UTC
Leg 2Aggregate: 2 - 2
Game Details
Next
England U19England U19
Czech Rep U19Czech Rep U19
1
0
FT
Game Details

UEFA EUROPEAN UNDER-19 CHAMPIONSHIP

2019/2020 Season

POS TEAM W D L PTS
2 Norway U19 0 1 0 1
3 Ireland U19 0 1 0 1
4 Czech Rep U1 0 0 1 0
View Full Table »
ESPN FC  By ESPN staff

Lukas Nmecha sends England into the European U19 Championships final

England U19England U19
Czech Rep U19Czech Rep U19
1
0
FT
Game Details

England have booked their spot in the European Under-19 Championships final after Lukas Nmecha's injury-time winner helped the Young Lions defeat the Czech Republic 1-0.

Extra time appeared to be on the cards after a goalless 90 minutes, before the 18-year-old Manchester City striker turned in Marcus Edwards' low cross in the 93rd minute.

Awaiting England in the final is Portugal, who beat the Netherlands 1-0 in the other semi.